Jaký koupit travní traktor



host - 109.57 (?)
6.3.2011 13:48

Z této skupinky bych zvolil starjet. Má české ceny ND a robustnost. MTD mi nikdy nepřirostlo k srdci. Karsit neznám, a dušují se společnou minulostí s AGS (dnes Secem)..  Ale PRÝ tam rozdíl ve zpracování je, u Seca starjet lepší, ale jak říkám, neznám. Wisconsin, Prostějováci myslím že dobrý. Spíš bych se v této trojici rozhodoval podle vzdálenosti servisu, než který je ten top a pořizovací ceny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 195.115 (?), 4.3.2011 14:29, zobrazeno: 19380x

Prosím o radu jaký koupit traktůrek na sečení asi 3.000m2. Většina bude rozfoukána, pozemek je rovinatý. Zvažuji mezi Starjet, Wisconsin, Karsit, MTD s výkonem kolem 20Hp. Má někdo zkušenosi a poradí mi?? Karel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 109.57 (?), 6.3.2011 13:48

Z této skupinky bych zvolil starjet. Má české ceny ND a robustnost. MTD mi nikdy nepřirostlo k srdci. Karsit neznám, a dušují se společnou minulostí s AGS (dnes Secem)..  Ale PRÝ tam rozdíl ve zpracování je, u Seca starjet lepší, ale jak říkám, neznám. Wisconsin, Prostějováci myslím že dobrý. Spíš bych se v této trojici rozhodoval podle vzdálenosti servisu, než který je ten top a pořizovací ceny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.114 (?), 8.3.2011 8:53

Zdravím. Já mám již 3 sezonu Starjet 18 Vanguard, a jsem spokojený. Velikost pozemku necelých 3 tisíce m2 traktor zvládá s přehledem. Já jsem si jednotlivé vytipované modely prohlédl, posadil se na ně, ale taky rozhodovala blízkost servisu... Karsit a SJ maji stejné šasi, stejné hydro... rozdíl je jen v typech motorů a provedení... což mi SJ přišel mnohem propracovanější.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.115 (?), 8.3.2011 9:00

Děkuji za Váš názor. Také se k tomuto typu kloním. Jen mi byl ještě nabídnut Murray s motorem Intek 18Hp, vyráběný v Jičíně pro export. Nemá ložiska v předních kolech, jen kluzná pouzdra. Nevím, jestli to je a nebo není výhoda. Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.210 (?), 8.3.2011 10:28

Taky jsem řešil tuto otázku SJ nebo Murray. Oči mi otevřeli až v Jičíně v závodě, kde mi ochotně ukázali výrobu obou strojů a na výrobní lince předvedli rozdíly. Murray je levný traktor s líbivým vzhledem, tomu odpovídají použité materiály a cílová skupina zákazníků. Např. rám je měkký - lehčí o cca. 8 kg, zavěšení předních kol na obyčejné slitině, velká zadní kola, která rychle zničí převodovku, řízení, které nejde srovnat při menším vychození atd. Traktory Murray jsou stavěny na rovnou plochu a na dobu používání cca. 3 roky (pak je majitel na západě prodá). Proto je to jen na export a na český trh s ním výrobce vůbec nepočítal. Po zhlédnutí výroby a rozdílů těchto strojů je SJ jasná volba. Lukáš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.115 (?), 8.3.2011 11:28

No díky, teď jste mi otevřel oči, proto nabízená cena 75.000Kč. Na SJ s motorem vanguard 18Hp mám nabídku za 89.000 vč.DPH. Máte někdo zkušenosti s Wisconsinem??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.166 (?), 8.3.2011 12:42
Vaše argumentace je pouze a jen z toho co jste slyšel a viděl, mám MURRAYE z r.1986,koupil jsem ho z Německa, mám ho 6tym rokem krom ložisek na sekacím ústrojí vše orig.a sekám z 90% prudké kopce a kotáry, takže žádné roviny ani slabý materiál-pokud to ted´ šidí v JIČÍNĚ tak z nich mateřská firma asi musí mít radost
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.218 (?), 8.3.2011 13:21

No v Jičíně to asi šidit nebudou. Traktory Murray tam jistě budou vyrábět podle schválené dokumentace. A značka Murray není vlastníkem AGS..to jen tak na okraj.

Jinak v obecné rovině budou jistě lepší valivá ložiska než kluzná uložení, nicméně i ta fungují v řadě aplikací dostatečně a spolehlivě. 

Pokud se tazatel rozhoduje mezi Starjetem a Murrayem, tak bych doporučoval Starjet. To je robustní a spolehlivý stroj, který snese i hrubší zacházení, vyrobený a vyvynutý přímo v AGS a prodávaný přímo firmou AGS. Traktory Murray jsou vyráběny pro další obchodní společnost, tudíš z důvodu zachování přijatelné ceny musí být něčím "ošizeny", např. zmiňovaná ložiska nebo sedačka.

Dobrým hrubým ukazatelem robustnosti stroje je jeho hmotnost. Pokud mají traktůrky stejný motor a jeden je o 50kg lehčí, tak prostě je na něm o 50kg méňe železa.

Nejsem zaměstnancem AGS, ale fabriku mám za barákem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.255 (?), 9.3.2011 8:51

Jen doplním, že Murray z roku 86 je úplně jiný Murray než nyní. Dnes je všechno jen a jen o ceně. AGS je těžká kráva, nejvíc na pohled kovařina, ale vydrží nejvíc. Je stavěn podle starého zdravého ruzumu technika a ne ekonomy s tabulkama kde se dá ještě ušetřit, např jen na rámu 8kg ufff. Např. značka Homelite je toho zářným příkladem, ikdyž po změně majitele. Majitelé těch starých pilek co si koupili new model se teď nestačí divit. AL-KO čím dál tím víc čína to samé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.115 (?), 9.3.2011 9:34

Naprosto rozumný názor. Nejsme v Německu a nechci věc na krátké použití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika