jakou vybrat sekačku na trávu



host - 221.60 (?)
1.7.2006 21:24
Na toto je na jednu stranu jednoduchá odpověď na druhou velice obsáhlá. Asi takto - Váš vztah k motorům elektrickým(jestli je možnost v místě použít) a benzínovým je jaký? Co si představujete pod pojmem sečení - jenom sečení, sečení a sběr, nebo vše a navíc mulčování. Je výhled na sečení větší plochy než je stávající? Chcete mít pojezd? Až si toto vyjasníte potom bude jednodušší se zaměřit na konkrétní typ. J.S.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 39.62 (?), 1.7.2006 17:34, zobrazeno: 17214x
poraďte mi podle Vašich zkušeností jakou sekačku a od jakého výrobce si mám koupit na zahradu cca 400 m2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.60 (?), 1.7.2006 21:24
Na toto je na jednu stranu jednoduchá odpověď na druhou velice obsáhlá. Asi takto - Váš vztah k motorům elektrickým(jestli je možnost v místě použít) a benzínovým je jaký? Co si představujete pod pojmem sečení - jenom sečení, sečení a sběr, nebo vše a navíc mulčování. Je výhled na sečení větší plochy než je stávající? Chcete mít pojezd? Až si toto vyjasníte potom bude jednodušší se zaměřit na konkrétní typ. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.62 (?), 1.7.2006 21:34
sekačka by neměla být elektrická a pravděpodobně si myslím, že pojezd by byl dobrý - vzhledem k mírným svažitostem zahrady. O mulčování nejsem přesvědčen jestli je nutné - to bych právě potřeboval poradit. plocha na sekání už větší nebude. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.60 (?), 2.7.2006 19:37

Už je to jednodušší, takže el. sekačka vypadla. Mulčování není problém z hlediska ceny a většina dobrých výrobců jej má jako variantu využití sekačky. Jedná se o zátku výfuku posekané hmoty, která by jinak padala na zem nebo do koše. Tím, že je zabráněno posekané hmotě rychle opustit prostor nože je docíleno drobnější rozsekání a tlakem vzduchu od nože vpravení hmoty - hnojiva do strniště. Máte na výběr v podstatě ze 3 typů motorů a skeletů. Honda, Briggs + Stratton, Tecumseh. U prvních dvou chybu neuděláte, Honda je dražší, ale má vyšší výkony při stejné kubatuře. Skelet  sekačky může být ocelový, plast ABS a z lehkých slitin. Pojezd je buď jednorychlostní, nebo proměnlivý dle chůze. Z toho co jsem uvedl bych doporučil motor B+S, pojezd jednorychlostní a skelet ocel, nebo plast. Toto je doporučení z hlediska ceny(cca 11000,- ale není to napodobenina za 5000), jestli tím nejste limitiván, můžete zaplatit za takovou sekačku v plné výbavě cca 25 - 35tisíc. Výkony motorů jsou od cca 2,5kW do 6,5kW, my používáme 3,7kW - 5PS a motor má rezervu výkonu i s pojezdem. Jako vylepšení obsluhy je možno mít automatický start - natažená pružina startuje za Vás a další vychytávky, ale jsou to komfortní dražší modely.  J.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.89 (?), 5.7.2006 17:59

Řeším podobný problém - mám svažitou zahradu cca 10-15 stupňů, rozloha asi 2000 m2 (a možná i více). Trávu nechci sekat nikterak pravidelně a nechci trávu sbírat. Hledám sekačku s co největším výkonem a točivým momentem. No a řeším, zda mulčovač nebo sekačku - kombinaci. Nejlepší by byl asi rider, ale ten je přiliš drahý. Děkuji za jakýkoliv podnět a radu.

V.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.156 (?), 24.7.2006 20:23
samozřejmě mulčovač,ještě jsem nepoužil koš,mám 1850m2,a je to paráda,sekačku mám partner 5553d"stejná jako mc culoch 5553-ale červená je trochu levnější"motor honda u obou,jenom jsem musel udělat ručně otáčky,které jsou jinak daný bez ubrání,a dítě by za tím utíkalo.Dražší variantou jsou sekačky IZI-také honda 5,5ps-GCV 160,menší neber,ale nejl.pojezd je variátor-plynulé nast.pojezdu.Já mám nejl.variantu 10500kč,53cm záběr.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika