Jakou techniku na 1000m2 a metr vysokou trávu



host - 112.73 (?)
17.6.2022 12:14

Pořiďte si mulčovač, ten to zvládne, stačí cca 3 až 4 x za sezonu. Pozor , ne sekačku s mulčovacím nádstavcem - ta je jen na nižší trávu. Zkuste si nějaký mulčovač půjčit v půjčovně a vyzkoušejte.  Lu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 187.43 (?), 17.6.2022 9:46, zobrazeno: 2246x

Dobrý den,

chci se zeptat na tip. Máme na chatě zahradu cca 1000m2. Jelikož tam jezdíme méně, tak často přijedeme a tráva už je metr vysoká. Měl jsem rotační aku sekačku, ale prodal jsem ji, protože sekat s ní takhle vysokou trávu bylo za trest. Moc to nešlo a díky zátěži se furt vybíjela.

A teď otázka. Doporučite toto sekat normální benzinovou rotační sekačkou? Je to vhodná volba?

Pak jsou ještě bubnové sekačky nebo traktůrky. Traktůrky asi na vysokou trávu také vhodné nejsou. Navíc oboje je hodně drahé a náročné na uskladnění. Trávu nepotřebuji zpracovávat.

Díky za rady

Koudis

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 189.109 (?), 17.6.2022 10:37

Na občasné posekání vysoké trávy do 1000 m2 je ideální kosa nebo křoviňák (dle kondice).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.43 (?), 17.6.2022 10:39

Koukám, teď je to spíš půl metru vysoká tráva. Tak to ještě není tak hrozné. Ale někdy to vyroste i víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.73 (?), 17.6.2022 12:14

Pořiďte si mulčovač, ten to zvládne, stačí cca 3 až 4 x za sezonu. Pozor , ne sekačku s mulčovacím nádstavcem - ta je jen na nižší trávu. Zkuste si nějaký mulčovač půjčit v půjčovně a vyzkoušejte.  Lu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 17.6.2022 13:38
Benzinovou rotační sekačkou s jedním bubnem se to poséct dá, ale má záběr jen 55 cm a když je tráva opravdu hustá, je potřeba sekat třeba jen po 30 - 40 cm. Nejekonomičtější je lištová žačka se záběrem aspon 120 cm, ale nesmí se to nechat tak moc přerůst.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 17.6.2022 17:06

souhlasím, že s jednobubnovkou se to posíct dá, zrovna skoro metrovou trávu letos ještě nesečenou jsem s ní dělal v pondělí, ale jbylo to taktak, pak jsem s ní šrtl o šutr, jeden nůž vejpůl, zbylé ohnuté a bylo vymalováno. Takže za mě nejjednodušší skorobezúdržbovka křovinořez dvoutakt s poloautomat. hlavou a 3mm čtyřhrannou strunou. S tou dám všechno včetně výmladků dřevin a ta mě opět letos zachránila. Ale obojí je dřina, to je prostě lepší tu trávu nenechat tak narůst. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 17.6.2022 18:04

A nebyl by lepší místo struny kovový trojzubec?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 17.6.2022 18:13
Tráva se namotává jak na strunovou hlavu, tak na 4zubec, který mám já, struna má větší záběr tam i zpět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 17.6.2022 19:08

za svůj život jsem s křoviňákem nasekal hektary a tak vím, že trojzubec se do trávy moc nehodí, ten je tak na buřeň v lese, ostružiny, šípek, nálety buku, bříz a jiných listnáčů. Trojzubec má setrvačnost, nezastaví se hned, jako struna, zrovna včera jsem s ním čistil škarpu od mladých několikaletých buků z náletu. No a taky je to prostě rychle se točící železo, může být dost nebezpečné při nárazu na pevnou překážku, setrvačností se odrazí, je tam třeba víc pozornosti. Struna vám víc odpustí a 3mm čtyřhran přešmikne i měkčí nálet dřeva. Samozřejmě se občas tráva namotá, třeba když jedete vysoké kopřivy, ty mají pevné vlákno nebo už máte krátkou strunu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.142 (?), 17.6.2022 19:21

Já mám při sečení trávy na seno dobrou zkušenost s rovným nožem, nevím, zda se to ještě prodává. Ale je to na rovnou plochu. Seče to výtečně, akorát se člověk urve, jak tahá ty hrstě trávy na řádek. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika