Jak udržet cca 1000m2 nevyužívané travnaté plochy?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 72.149 (?) 
9.3.2015 12:59

Já jsem řešil podobný problém. Když jsme na chalupu přijeli, tak byla někdy tráva skoro po pás. Vyřešil jsem to bubnovou sekačkou. Koupil jsem blanici se šípovými koly, tenkrát foukaná kola nebyla. 1000m2 je otázka cca 1hod. sekání. Objedu s ní i stromy. Kraje a okolí stromů pak dosekám kosou, nebo křoviňákem. Bubnovka má jednu výhodu, že poseká všechno. Stává se, že z nějakých důvodů není možné na chalupu včas zajet a posekat. V takovém případě je rotační sekačka k ničemu. Pak zbývá kosa, nebo křoviňák.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
chrestysek - (19) - 190.83 (?), 10.3.2015 9:29

Na bubnovku to vidim ted az kdyz zjistim, ze to opravdu neni zvladnutelne se sekanim ala mulcovani (bes sberu travy). Kazdopadne to bude chtit asi nejak osazet, protoze tohle neni rozumne udrzitelny stav :(.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 10.3.2015 22:23

sekání sekačkou na "Wimbledon" bez sběru, neznamená, že poseká vyšší trávu, jen to jde rychleji. Pokud se "prošvihne termín" tak to bude hrozná dřina.

Já posekanou trávu někomu dám, když ji bude chtít, nebo nechám uschnout na místě a shnít, nebo když rychle uschne (dřív než proroste), tak ji shrabu a zkompostuji. Kompost je také potřeba.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika