Husqvarna LC53e - zkušenosti?



osadilek - (5) - 228.254 (?) 
26.4.2012 9:29, zobrazeno: 11920x

při výběru sekačky jsem dospěl k výběru mezi dvěmi značkami a to AL-KO Powerlline 5200 BRV a Husqvarna LC53e. Máte někdo osobní zkušenosti? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 2.73 (?), 2.5.2012 20:35

Letos jsme dělali plot kolem pozemku a trochu jsme debatovali s chlapama o zahradní technice a jeden řemeslník právě sekačku Husqvarna s tím "bočním výhozovým tunelem!" měl. Říkal, že stačí trochu vlhká tráva a hned se to ucpává. Spokojen s ní nebyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 83.85 (?), 3.5.2012 0:33

Mám LC 48e první generace - tedy užší sekání (před více než 2 roky) a když jsem kupoval, tak jsem prošel názory více lidí s Husqvarnami. Bylo tam hodně názorů, že se ucpává i ve srovnání s "Baumaxáckými" sekačkami apod. Bylo tam ale několik názorů, že jeden prodejce (v Průhonicích) jim poradil, že se musí dát jiný nůž. Husqvarna totiž aby se vešla do nějakých hlukových limitů v některých zemích, tak osazuje standardně nožem na mulčování, který má výrazně menší sací efekt. Já jsem ihned koupil druhý nůž a můžu říct, že jsem spokojen. Sekám cca 600 m2 plochy a sekačka funguje už třetí rok dobře, bez problémů se startuje, dobrý pojezd a oproti jiným sekačkám se mi zdá i výhodou, že sběrací koš je jakoby na výšku a tedy se bez problémů úplně naplní a i se s ním lépe manipuluje - nosí apod. Při každém vysypání ale radši přejedu-vyčistím proděrování koše v horní části, abych zabezpečil proudění vzduchu. Jen čistění pomocí připojené hadice nepoužívám. Sekačka je sice totálně mokrá, ale podle mě tam hlína drží dál.. :-). Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
osadilek - (5) - 228.254 (?), 5.5.2012 6:59

Po dlouhém vybírání jsem dal přednost značce Husqvarna LC53e od kladenské firmy Moravec, která je od našeho domu kousek a má i servis což je pro provoz důležité. 

Po dvou sekáních mohu říci, že jsem velmi spokojen. Sekačka seče jak ďas a sbírá a koš plní až po okraj.

Dělám to sice jen výjmečně, ale musím pochválit i výkon prodejce. Pracuji už dlouho v obchodě, ale přístup p. Moravce ml. byl excelentní (trpělivě vysvětloval, předváděl, zapůjčil a přidal pár užitečných rad). Na tohle MF prostě nemá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.56 (?), 5.5.2012 13:38

Mě baví jak někteří doporučují ALKA a pak když dojde na servis tak ouvej jouvej on to nikdo nedělá??? Všichni prodávají a nikdo nespravuje. aspoˇm na Ostravsku je to bída a děs. Proč asi? Žeby pro neskutečně dlouhé termíny dodávek nd apod.??? Husqvarna je v kdejakých testech u konce vsledkové tabulky jak se tunel cpe atd, ale v reálném životě je 100x lepší než kdejaký vítěz testu. Na ucpávání tunelu sem snad u LC neslyšel jedinou výtku!!! Zatímco pomazané testerů hlavy s tím měly neřešitelný problém. Ani u LC48V když je osazeno mulčovacím nožem tak jej majitelé po letech v provozu nechtějí vyměnit za sběrací, tak já nějak nevím no. Nějak si ani nepamatuju že bych objednával klínový řemen pojezdu. Za tři roky v provozu s prokluzujícím řemenem systému Vario? Dobrý výsledek nemyslíte? S LCčky nemám problém.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.1 (?), 28.5.2012 22:53

Původnímu tazateli již sice svým příspěvkem nepomůžu, ale třeba se budou o LC53e zajímat další mejitelé zahrad a tak i já přidám něco ze svých zkušeností. Tuto sekačku jsem si pořídil letos, neboť se mi rozpadala 7let stará od Mountf. Mám velmi členitou zahradu cca2000m2. Se starou sekačkou jsem sekal 3-5 hodin, podle výšky trávy. Nyní sekám 1,5-3hodiny a to především protože LCéčko má rychlý pojezd 5,4km/h, takže starším lidem by v tomhle směru asi moc nepomohla, ale pro mě v 36letech super vlastnost. Silný motor se mi teď už nedusí, jak tomu bylo dřív. Tunel se mi zanese jen tehdy, když přeplním koš, jinak plní bezvadně. To poznám bezpečně podle váhy koše, který je teď mnohem těžší než koš se skoro stejným objemem od Mf. Starou sekačku od Mf jinak stále používám. Husqarnu jsem volil především pro velké množství servisních středisek a jistotu náhradních dílů. Konstrukce je opravdu pevná, sekačku od Mf jsem, na svém členitém pozemku vpodstatě několikanásobně rozlámal. Nevýhodou LCéčka je ale zase vyšší váha, a boční tunel vyčnívá a překáží, takže se kolem překážek musí projíždět levou stranou, kde není tunel. Ovšem tady je zase výhodou, že šasí a nůž na levé straně sekačky jsou širší a přečnívají přes stopu kol, takže podél obrubníků a pod. nemusíte dřít kolečky o obrubník. Je fakt, že i přes velkou váhu sekačky se s ní velice dobře manipuluje, protože madlo je velmi robustní a také je velmi bitelně ukotveno k sekačce. Právě toto je jedna ze slabin většiny sekaček, které mají madla z tenkostěnných trubek, dole u ukotvení ještě ke všemu mnohdy zploštěle slysovaných a tak se v těchto místech lámou. Samozřejmě že to platí v případech, kdy se sekačkou lomcujete dopředu a dozadu a dostran jako já.  Důležité je provedení ovládání pojezdu!!! Dneska se sekačky dodávají s takovým kolečkem jako je ventil u radiátorů, kterým se nastaví rychlost pojezdu a husqarna pak o sekačce píše, že si zapamatuje rychlost z posledního sekání, ale podle mě je to naprostá pitomost. Já jsem si ji nechal dodat s klasickými pákami, protože musím často couvat a obsekávat a s tim jejich modernim vehiklem bych nepochodil. Ještě stojí za mínku ovládání centrálního zdvihu, ketré je na jednu stranu velmi tuhé a pro ženy naprosto nevhodné, protože do vyšších poloh stupně někdy 4 a vždy 5 se musí se sekačkou škubnout kvůli nadlehčení a naopak na stupeň 2 se musí na sekačku zatlačit, ale to je částečně dáno i trávou, která zespod klade odpor. Jsem z vyšší polohy 500m nad mořem a trávu máme hustou a bujnou. Na druhou stranu, je centrální zdvih řešen lépe než u Mf, který jde sice naprosto zlehka, ale 5 děr v šasí rezne jako blázen. U LCéčka je zdvih řešen úplně jinak. Další výhodou LCéčka je skrytý řemen pojezdu, který bude mít předpokládám mnohem delší životnost, než řemen u Mf, který je nasazený na unašeči hned nad nožem a pak je jaksi částečně zadeklován. Takže pokud shrnu svou mladou zkušenost s LC53e, jsem opravdu spokojený, protože mám dělníka, který dobře zvládá svou práci a opravdu mám pocit, že i dlouho vydrží. Z práce mám zkrátka skutečnou radost. Ovšem ne každému bych tuto těžší sekačku doporučil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.20 (?), 10.6.2012 9:39

Tiež vlastním LC 53 e a  moje počiatočné obavy ohľadom kosenia mokrej trávy resp plnenia zberného koša sa veľmi rýchlo po prvom kosení rozplynuly. Vyššiu váhu neriešim, kosačká má v garáži svoje miesto kde ju zaparkujem bez dvíhania a pri kosení nejak tú hmotnosť nie je poznať - poradí si s ňou bez problémov aj moja hodne " subtílna " manželka  wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.105 (?), 30.8.2012 12:06

Mám LC 53 e druhou sezónu, jsem s ní spokojen, seká velmi dobře. Sekám 700 m2 skoro každý týdeni,  20 cm vysoká tráva není pro sekačku problém, ucpe se výjimečně, možná jednou či dvakrát za jedno posekání. Nevýhodu vidím v tom, že se nedá poznat, že je koš plný, teprve podle zvuku motoru je to slyšet. Ale to už je pozdě, protože se musí vytáhnout tráva i z tunelu a ještě zůstane obložená kolem sekacího ústrojí. Druhou malou nevýhodou je hranatá oranžová pojistka chodu motoru, kterou držíte celou dobu stisknutou u madla. Dřív se do madla schovala, teď zůstává venku a mačkáte ji do dlani, zejména při otáčení či složitějším manévrování mezi keři, což není příjemné. Naopak velmi oceňuji možnost postavit sekačku svisle, nejen kvůli místu v garáží, ale protože se snadno čistí a rychleji vyschne od vody. Použití zapojení hadice pro čištění proudem vody považuji za zbytečné, stejně to pak musíte ručně dočisit. Navíc zbytečně podněcujete možný vznik koroze. Závěr - kromě dvou výše uvedených drobných problémů považuji sekačku LC za dobrý nákup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.35 (?), 31.8.2012 11:44

Tiež mám túto kosačku už druhú sezonu, kosim ňou cca 2300 m2 / dom + chalupa / niekoľko krát ročne a spm úplne spokojný. Odporúčam yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika