Elektrický kultivátor



host - 161.178 (?)
29.1.2010 22:46

Dobrý večer, předem chci opožděně poděkovat p. Svojanovskému za jeho návod na el. kultivátor (je to pěkná mašina, ale vzhledem k mým kutilským schopnostem jsem o samovýrobě ani neuvažoval). Neodolal jsem a přes internet jsem si zakoupil el. kultivátor zn.ETA. Jelikož mi přišel na začátku prosince, stačil jsem ho pouze lehce otestovat ("projet" zrytý záhon a přeházený kompost) a vypadá to slibně, jak kompost, tak záhon rozšmelcoval uspokojivě. Klasický rýč to asi nenahradí (to ani nechci), ale na promísení mazlavé jílovky s kompostem a pískem to asi bude stačit. Pokud bude poptávka, tak na jaře dodám další poznatky. Š.B.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
brrouk - (1) - 161.178 (?), 19.10.2009 16:23, zobrazeno: 7746x

Dobrý den, nemáte náhodou někdo zkušenosti s kultivátorem na el.proud? Mám na záhonech těžší jílovatou půdu a potřebuji ji pořádně prokypřit a zapravit do ní kompost, což se mi rýčem moc nedaří. Motorový kultivátor je pro mě vzhledem k pořizovacím nákladům X velikost záhonů moc drahý. Díky Vaše postřehy a tipy!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 19.10.2009 16:32

Dobrý den pane Brouček, podívejte se na "Pochlubte se s Vašimi vychytávkami a zlepšováky", před pár dny jsem tam dal článek o elektrickém kultivátoru, který jsem před časem dělal.Pokud bude potřebovat i detaily, napište.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 27.1.2010 8:11
Připojuji se k dotazu. Najde se někdo a poradí? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.178 (?), 29.1.2010 22:46

Dobrý večer, předem chci opožděně poděkovat p. Svojanovskému za jeho návod na el. kultivátor (je to pěkná mašina, ale vzhledem k mým kutilským schopnostem jsem o samovýrobě ani neuvažoval). Neodolal jsem a přes internet jsem si zakoupil el. kultivátor zn.ETA. Jelikož mi přišel na začátku prosince, stačil jsem ho pouze lehce otestovat ("projet" zrytý záhon a přeházený kompost) a vypadá to slibně, jak kompost, tak záhon rozšmelcoval uspokojivě. Klasický rýč to asi nenahradí (to ani nechci), ale na promísení mazlavé jílovky s kompostem a pískem to asi bude stačit. Pokud bude poptávka, tak na jaře dodám další poznatky. Š.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.173 (?), 1.2.2010 9:59

Mám ho už tři roky.Na jaře rozšmelcuje i "stoletý" na podzim zrytý trávník .Na předseťovou přípravu je skvělý. Připravuji s ním cca 600m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika