Élektrická řetězová pila



host - 25.2 (?)
13.6.2021 22:04

Motorové jištění u zahradní techniky nemá velký vliv.! U zahradní techniky není nikdy dosahováno proudového nárazů jako je tomu u asynchronních motorů čerpadel a cirkulárek. Jedna z rad mne napadá - nechat pilu naprázdno rozeběhnout do plných otáček a teprve potom jít do řezu. Pokud by se řetěz zastavil při práci je závada jinde, ale to ani nebude slabím jističem. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 230.65 (?), 11.6.2021 11:08, zobrazeno: 4570x

Dobrý den,

chci koupit elektrickou řetězovou pilu. Použití tak jednou dvakrát do roka na chatě a to na řezání hranolu, trámků apod. Žádné palivové dřevo, natož nějaké velké kmeny aopd. Na to mám benzin. Má někdo zkušenosti s těmi nejlevnějšími pilami, např. Güde, Hecht, Extol. apod.? Nechci šetřit každou korunu, ale myslím, že na moje opravdu nenáročné použití by stačilo téměř cokoliv. Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.1 (?), 11.6.2021 13:15

Měl jsem kdysi Narex, potom Hechta, poměr cena/výkon byl uspokojivý. Pořízením aku HQ elektrická pila stratila smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.83 (?), 11.6.2021 17:05

Hlavně plynulý rozběh, dostatečný výkon a ostrý řetěz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.165 (?), 11.6.2021 18:11

Na řetězových pilách, které se málo používají hrozí zalepení čerpadla olejem. Hllavně pokud je eko. Nebyla by pro vás lepší elektrická ocaska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.178 (?), 12.6.2021 15:43
Samožrejmě se nesmí použivat ty eko sra.cky jako je ekobioolej nebo co je to zač. To je to nejhorší, co bych do pily mohl dát. Co se týček ocasky, dost dobře si nedovedu představit, že s tím řežu 12 cm stavební hranol, nebo třeba 8cm silné větve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.165 (?), 14.6.2021 19:14

K té ocasce. Zadejte do youtube heslo ocaska a vyjede vám spousta videí, kde řežou vše co popisujete, včetně palety s hřebíkama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.65 (?), 15.6.2021 6:30

Děkuji za snahu, video jsem shlédnul a přesto (nebo možná právě proto) dám přednost řetězové pile :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.178 (?), 12.6.2021 19:28
Možná hloupý dotaz - v čem je problém, pokud pila nemá plynulý rozjezd? Je mi jasné, co to múže dělat s jističem, ale mám tam "motorový" jistič. Pak asi jde o namáhání a opalování uhlíků, je tak?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 13.6.2021 22:04

Motorové jištění u zahradní techniky nemá velký vliv.! U zahradní techniky není nikdy dosahováno proudového nárazů jako je tomu u asynchronních motorů čerpadel a cirkulárek. Jedna z rad mne napadá - nechat pilu naprázdno rozeběhnout do plných otáček a teprve potom jít do řezu. Pokud by se řetěz zastavil při práci je závada jinde, ale to ani nebude slabím jističem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 13.6.2021 22:13

Mimochodem, v poslední době jsem od elektrické zahradní techniky přešel k pohodlnější aku technice. A s akupilkou dokáži přeříznout v pohodě i trámek 20 cm v průměru. motor je 40V 4 Ah. Je to samozřejmně nářadí pro nás důchodce jež si ještě i ve svém věku dokáží ledasce opravit a udělat na zahradě, a potomci nemusí mít o nás strach. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika