elektrická motyčka



host - 198.206 (?) 
27.2.2007 7:29, zobrazeno: 20810x
Znáte někdo prosím elektrickou motyčku? Já bych to spíš nazvala takový malý el.kultivátor. Má obsah od 700 W a protože máme těžkou zem a ruce už nelsouží jak by měly, uvažuji o koupi. Jen nevím jestli to nebudou zbytečně vyhozené peníze. Nemáte prosím někdo zkušenost?? díky. Jana
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.99 (?), 27.2.2007 17:56
Madam, co popisujete za strojek na el. proud ala vrtačka Narex a pod. tak bohu žel Vám moc neporadím. Kdysi kdesi jsem něco na ten způsob viděl, ale mám dojem, že to byla samovýroba. Takovou sestavu v obchodě jsem nezapsal. Dovolil bych si dáti Vám tip na něco podobného, leč to není na el. proud. Omrkněte, zvažte a napište co a jak. Vždyť za to nic nedáte. Takže na stránkách tv prima najedete do archivu, potom Receptář a v 46 týdnu najdete minikultivátor zatrhnete ho a přehrajete si video. To si myslím, že by Vám sloužilo daleko lépe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.210 (?), 27.2.2007 17:59
jsou v každém hobby marketě a na netu - vyrábí Gardena, což asi nebude zrovna domácí výroba....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.99 (?), 27.2.2007 18:42
To asi nebude. O tom jsem fakt nevěděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.55 (?), 21.5.2008 9:42

Zdravím, nevím, jestli jste již něco nepořidil. Taky jsem hledal něco na kypření půdy, a abych tolik nenadřel. Nakonec jsem koupil motorovou "motyčku" HECHT 736, mám ji týden, takže testuji. Kypří to dobře, do hloubky tak 20cm, a na šíři 36cm, hroudy to taky pěkně podrtí. Má to elektrický motor 600W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 21.5.2008 17:04

Před asi 10 a více lety vyráběl "elektrickou motyku" na pohon vrtačkou VOP (Vojenský opravárenský podnik) u Nového Jičína.  Nasadil ale moc vysokou cenu, tuším 4800 za zařízení bez vrtačky, zatímco podobná věcička se spalovacím podstatně silnějším motorem byla tehdy k dostání o asi 1500 Kč dráž. Mně se ta cena taky zdála moc vysoká, dlouho jsem váhal a když jsem se konečně tam rozjel to koupit, trefil jsem akorát doprodej skladových zásob po ukončení výroby za 800 za kus. Jinak je to velice jednoduchá věcička, z vrtačky se sundá hlava, a potom se shora nasadí na převod, ten je šnekový, z převodovky čouhá vodorovně na každou stranu hřídel, na které jsou nasazeny obyčejné kultivátorové plechy. Vrtačka se ovládá lankovým převodem shora s "řídítek".  Já do něho mám vrtačku Narexku 650 watt s převodovkou s dvěmi rychlostmi, když má vrtačka 1400 otáček, otočí se kultivátorové plechy asi jedenkrát za sekundu. Má to obrovsky silný záběrový moment, dokáže to "strouhat" i suchou, poměrně udusanou jílovitou půdu, ale nejlépe je půdu porýt rýčem a teprve potom projet tady tím. Je to vhodné spíše na záhonky než na políčko, tam je třeba něco rychlejšího a méně namáhavého,  musí se to do země dost přitlačovat a pokud se s tím dělá delší dobu, je to dost namáhavé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.78 (?), 21.5.2008 20:44

Dobrý den, koupila jsem si elektrickou motyčku od Gardeny EH 600/20 a mám z ní velkou radost. Mohu jenom doporučit, funguje to perfektne - ušetří hodně času a námahy. Ručně bych nikdy tak dokonale neprovzdušnila a nenakypřila půdu.  Je to skutečně dobrý pomocník. Ela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika