elektrická motyčka



host - 135.78 (?)
21.5.2008 20:44

Dobrý den, koupila jsem si elektrickou motyčku od Gardeny EH 600/20 a mám z ní velkou radost. Mohu jenom doporučit, funguje to perfektne - ušetří hodně času a námahy. Ručně bych nikdy tak dokonale neprovzdušnila a nenakypřila půdu.  Je to skutečně dobrý pomocník. Ela

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 198.206 (?), 27.2.2007 7:29, zobrazeno: 20813x
Znáte někdo prosím elektrickou motyčku? Já bych to spíš nazvala takový malý el.kultivátor. Má obsah od 700 W a protože máme těžkou zem a ruce už nelsouží jak by měly, uvažuji o koupi. Jen nevím jestli to nebudou zbytečně vyhozené peníze. Nemáte prosím někdo zkušenost?? díky. Jana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.99 (?), 27.2.2007 17:56
Madam, co popisujete za strojek na el. proud ala vrtačka Narex a pod. tak bohu žel Vám moc neporadím. Kdysi kdesi jsem něco na ten způsob viděl, ale mám dojem, že to byla samovýroba. Takovou sestavu v obchodě jsem nezapsal. Dovolil bych si dáti Vám tip na něco podobného, leč to není na el. proud. Omrkněte, zvažte a napište co a jak. Vždyť za to nic nedáte. Takže na stránkách tv prima najedete do archivu, potom Receptář a v 46 týdnu najdete minikultivátor zatrhnete ho a přehrajete si video. To si myslím, že by Vám sloužilo daleko lépe.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.210 (?), 27.2.2007 17:59
jsou v každém hobby marketě a na netu - vyrábí Gardena, což asi nebude zrovna domácí výroba....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.99 (?), 27.2.2007 18:42
To asi nebude. O tom jsem fakt nevěděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.55 (?), 21.5.2008 9:42

Zdravím, nevím, jestli jste již něco nepořidil. Taky jsem hledal něco na kypření půdy, a abych tolik nenadřel. Nakonec jsem koupil motorovou "motyčku" HECHT 736, mám ji týden, takže testuji. Kypří to dobře, do hloubky tak 20cm, a na šíři 36cm, hroudy to taky pěkně podrtí. Má to elektrický motor 600W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 21.5.2008 17:04

Před asi 10 a více lety vyráběl "elektrickou motyku" na pohon vrtačkou VOP (Vojenský opravárenský podnik) u Nového Jičína.  Nasadil ale moc vysokou cenu, tuším 4800 za zařízení bez vrtačky, zatímco podobná věcička se spalovacím podstatně silnějším motorem byla tehdy k dostání o asi 1500 Kč dráž. Mně se ta cena taky zdála moc vysoká, dlouho jsem váhal a když jsem se konečně tam rozjel to koupit, trefil jsem akorát doprodej skladových zásob po ukončení výroby za 800 za kus. Jinak je to velice jednoduchá věcička, z vrtačky se sundá hlava, a potom se shora nasadí na převod, ten je šnekový, z převodovky čouhá vodorovně na každou stranu hřídel, na které jsou nasazeny obyčejné kultivátorové plechy. Vrtačka se ovládá lankovým převodem shora s "řídítek".  Já do něho mám vrtačku Narexku 650 watt s převodovkou s dvěmi rychlostmi, když má vrtačka 1400 otáček, otočí se kultivátorové plechy asi jedenkrát za sekundu. Má to obrovsky silný záběrový moment, dokáže to "strouhat" i suchou, poměrně udusanou jílovitou půdu, ale nejlépe je půdu porýt rýčem a teprve potom projet tady tím. Je to vhodné spíše na záhonky než na políčko, tam je třeba něco rychlejšího a méně namáhavého,  musí se to do země dost přitlačovat a pokud se s tím dělá delší dobu, je to dost namáhavé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.78 (?), 21.5.2008 20:44

Dobrý den, koupila jsem si elektrickou motyčku od Gardeny EH 600/20 a mám z ní velkou radost. Mohu jenom doporučit, funguje to perfektne - ušetří hodně času a námahy. Ručně bych nikdy tak dokonale neprovzdušnila a nenakypřila půdu.  Je to skutečně dobrý pomocník. Ela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika