DSK 317 propouští olej



Stránky: 1,  2   
host - 121.8 (?) 
1.8.2013 12:21, zobrazeno: 19223x

Zdravím všechny. Na převodovce DSK 317 mi okolo aretačního kolíku prokapává olej. Poradí mi někdo kde je chyba? Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.2 (?), 1.8.2013 14:19

Převodovku je třeba demontovat a opravit (výměna těsnicího kroužku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rostislav - (4) - 86.197 (?), 1.8.2013 16:01

Přispívá k tomu i současné horké počasí, olej je rozpálený a řídký. V lednu by vám to asi neteklo. Na převodovce bývá odvzdušňovací šroub, zkuste ho vyčistit, natlakovaná převodovka si hledá cestu nejmenšího odporu. Pisatel nademnou má pravdu, pokud nepomůže ten odvzdušňovák, je nutná výměna těsnícího kroužku. Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.235 (?), 6.8.2013 20:25

Dobrý den, tak mě asi na 3 roky staré převodovce začal taky pronikat olej. Musím se na to podívat, vypadá to kolem řazení. Nějak jsem si nevšiml odvzdušňovacího šroubu měla by to být teď jsem se díval pozice 68 v rozkresu. Doufám, že případná výměna těsnícího kroužku bude bez demontáže. Konečně se donutím vyměnit olej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.2 (?), 8.8.2013 18:49

Bohužel, bez demontáže není výměna těsnění kolem aretačního kolíka možná. Je potřeba stáhnout hrníček spojky a demontovat vrchní část převodovky, jedině tak jde kroužek vyměnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.193 (?), 8.8.2013 20:24

Děkuji za informaci, z demontáže převodovky kvůli nějakému těsnícímu kroužku řazení, nebo kolíku 1 a R mám opravdu velkou radost, to se konstruktérovi povedlo. Jinak pro pana Brouska, ten odvzdušňovací šroub, pozice 68 je v takovém šikmém žebru, ale jak funguje nevím, je to celé zalepené barvou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 8.8.2013 15:49

Mám tentýž problém, jak se říká od novoti. Zajímalo by mne opravdu, kde se na převodovce odvzdušňovací šroub nalézá, abych si to mohl vyzkoušet. Pokud vím, přímo od pramene, tak se Vari takovými prkotinami, jako je odvzdušnění, nezabývá a jejich stroje - převodovky, tím pádem takovou vymoženost nemají.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rostislav - (4) - 86.197 (?), 8.8.2013 21:06

Vaše informace přímo od pramene jsou špatné, ostatně jako většina vašich informací... Odvzušňovací šroub je na pozici 69. Rosťa


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.210 (?), 8.8.2013 22:10

Zde jsou ty špatné informace: Výměna oleje je dle našeho mínění dobře popsána v návodu k používání. Vzhledem ke hmotnosti stroje není nutné aplikovat vypouštěcí zátku a pro vylití oleje se sekačka snadno otočí a použije se otvor měrky oleje. S pozdravem Martin BURIAN.  To se týká i převodovky DSK316 se zpátečkou. Převodovka, kterou vlastním, má již 15let. Na převodovce a ani v papírovém návodu žádná posice 69 NENÍ. Jinak díky za informaci. 

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.2 (?), 9.8.2013 12:59

No jo, ale vy tady popisujete DSK 316, malou převodovku pro pohon Samsona a Tajfunu; přičemž my se bavíme o orební převodovce DSK 317. Můžu potvrdit, že odvzdušnění je na nových převodovkách DSK 317 a jejích derivátech (Economic, Global - to je převodovka úplně totožná) od roku 2010.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika