Dolmar PS 400



host - 209.65 (?) 
7.5.2011 19:57, zobrazeno: 5104x

Klekla mi pila a potřebuji vědět, zda se vyplatí oprava. Řezal jsem normálně dřevo jako obvykle, asi po hodině práce po dokončení řezu ve špalku, kdy klesly otáčky motoru z maxima na volnoběh pila najednou se škubnutím v ruce ve volnoběhu chcípla. Chtěl jsem jí znovu nastartovat a - motor zablokovaný (silou jsem to nezkoušel). Lekl jsem se že je zadřený píst (ale olej do benzínu dávám svědomitě). Demontoval jsem tedy výfuk a otvorem do válce jsem okouknul situaci. Píst byl v dolní úvrati (nešlo s ním pohnout) a stěny válce bez známek nějákého zadření. Jen asi malá 1 cm dlouhá šikmá mělká rýha v polovině válce (jako by od prasklé ségrovky u pístního čepu). Sundal jsem tedy válec a v jednom z kanálů nalezl šupinu lesklého měkého kovu (vydřená kompozitní výstelka). Povytažením pístu s ojnicí do horní úvratě bylo vše jasné. Ojniční ložisko na klice vydřené a chybějící jeden váleček. Dno klikovkové skříně pokryté šupinami výstelky. Znamená to výměnu klikovky spolu s ojnicí a souvisejícími ložisky, gufery a těsněními (mezi půlky karterů a pod válec). Namám ponětí co taková výměna finančně obnáší. Má s tím někdo zkušenost? Vyplatí se to, nebo je lepší koupit novou pilu? Navíc je mi záhadou čím tato závada mohla být zapříčiněna. Na míchání pohonné směsi jsem pěčlivý, přesně dle předepsaného poměru za použití červeného oleje Stihl do Naturalu 95 v množství 1 ltr (předpokládaná spotřeba v ten den). Benzín z plechového kanistru byl týden po nákupu. Díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 243.150 (?), 7.5.2011 20:56
Tuto řadu pil mám velmi oblíbenou a tyto pily vydrží neuvěřitelnou zátěž. Setkal jsem se s ulomenou klikovkou, rozlomenou klikovkou, i s tím, co popisujete. U válečků je třeba ověřit po delší době stav opotřebení, jakmile se zvětší vůle, tak se zvýší namáhání součástek a potom je to otázka zátěže, jak dlouho to vydrží. Tato konstrukce má ale i svoje výhody a lze vyměnit jednotlivé díly klikovku, ojnici, válečky. Pokud je třeba vyměnit vše co uvádíte odhaduji opravu na cca 3 t.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika