Dolmar MS-4510 a praskly kryt nastroje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 107.237 (?) 
5.9.2012 15:51

Před reklamací u českého prodejce bych si zjistil přímo v Dolmaru, jestli je praskající kryt běžná závada nebo jestli jde o nekvalitní materiál. Pokud praskl hned a přitom nedostal opravdu velkou ránu, tak to vidim na vadný materiál = reklamace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 60.137 (?), 5.9.2012 15:47

Pane F.O. Prikladam fotografie pro Vase posouzeni jestli je praskly nebo rozsekly.

Prasklina 1
Prasklina 1
Prasklina 2
Prasklina 2
Prasklina 3
Prasklina 3
Prasklina 4
Prasklina 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.149 (?), 5.9.2012 17:22

Ze snímků je naprosto jasné, že kryt dostal ránu zevnitř, bodovou do místa, kde se praskliny sbíhají. Rozhodně reklamovat. I když výsledek může být takový, že kryt splnil svou funkci, zadržel odhozený kámen, nebo co to bylo. Nikde není psáno, že se přitom nesmí poškodit. Já mám kryt na tomto křovinořezu měký jako žvejkačku, proto můj názor, že to snad nemůže prasknout. Uvidíte. Myslím si, že se to stalo při normálním užívání. Pokud by to neuznali, pak bych to nechal zavařit a jel dál. Mě se ulomil ořezávač- asi kotoučem. Ořezávač stojí 168 Kč. Udělal jsem nový sám.Proto vím cenu, ptal jsem se co by to stálo, kdyby se ořezávač ulomil, já si toho nevšiml, a kryt bych zničil. Díl jen komplet a cena jak jsem uvedl.

Mnoho štěstí.

F.O.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 6.9.2012 15:31

Zkuste se domluvit primo v servisu Dolmar.Ja 4519 mam a ten kryt je pomerne pruzny, ale praskle to, asi je.Kdyby to bylo treba roztrzene, tak by to nebylo takhle rovne, takove kostrbate by to, asi bylo.Stane se.Mel by to Dolmar asi vymenit v ramci zaruky.Vsak jste jim, dal duveru, koupil prece jen za dost penez masinu, tak zakaznik, nas pan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.2 (?), 6.9.2012 15:35

Podivejte se schvalne, jestli na pozemku neni neco ostreho v zemi.Osobne to tipuji, ze to neco cnejici ze zeme rozrizlo, ten kryt.Presne nevim, tj.jasne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.237 (?), 6.9.2012 18:16

JSouhlas s F.O. - jednoznačně rána zevnitř, nejspíš kámen co odletěl od nože. Plast příliš křehký proto prasknul = určitě reklamovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 91.67 (?), 6.9.2012 18:44

Myslím si že všetko je závislé od toho ako sa to stalo.Pokiaľ pri bežnej práci - jednoznačne je to na reklamáciu.Pokiaľ napríklad pri prevoze alebo sa zachytil o niečo pri práci tak potomneviem neviem.Ja ten stroj mám a občas sa kosí v šotoline a ja neviem, občas vyfasujem kamienkom do nohy, do prstov na rukách takú pecku že sa mi zaiskrí v očiach ale kryt to zatiaľ všetko zvláda za 6 rokov z prehľadom aj keď je na rane podstatne viacej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 60.137 (?), 6.9.2012 20:02

Takze reakce prodejce je pomerne striktni: Vzhledem k tomu, že ochranný kryt přichází do styku s odletujícím materiálem, nebo se může při sekání zavadit např.o vyčnívající obrubník, kámen, pařez, obsluha se může o kryt opřít, atd. nelze prasklý kryt uznat jako záruční opravu.Kryt sám o sobě jen tak nepraskne.

OK, takze cim to slepit at to dobre drzi? Sekundove lepidlo? Nebo nejaky dvojslozkovy epoxid?

Diky! Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 6.9.2012 20:07

Jenom zavařit

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.237 (?), 6.9.2012 20:21

Co čekáte v Čechách za odpověď? Tohle je typická reakce českého obchodníka...

 Kryt je na tohle určený a prasknout by neměl. Tvar prasklin ukazuje na křehký plast (od místa nárazu se rozbíhají praskliny) a ten na krytu nemá co dělat. Reklamujte písemně, příliš křehký materiál nevhodný na kryt, pohrozte znaleckým posudkem - podle fotky jde o silon (PA6), stačí zjistit že nemá vlastnosti jaké má mít např. protože byl vstříknutý do studené formy...

Spíš svařit než lepit, a pokud lepit tak přeplátovat něčím "gumovým"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika