Dělá se výbrus na B&S motorech?



host - 211.8 (?) 
18.9.2013 15:50, zobrazeno: 8934x
Zdravim, koupil jsem bubnovku se zadřeným motorem BS quantum. Pětikoňový čtyřtakt. Prodávající tvrdil že oprava motoru je nerentabilní. Mám svůj motor takže sekačka funguje ale zajímá mě jestli říkal pravdu nebo si to jen myslí a vybrus jde na briggse za rozumnou cenu pořídit. Druhý dotaz mám takovou blbost - na které straně má být matka na ose na téře? Vím že když je na špatné tak má tendenci se povolovat a nechci to zjišťovat metodou pokus omyl abych matku neztratil někde kilák od baráku s plnou károu za zády. Díky za odpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 18.9.2013 17:14

Je to tu někde popsané, zkuste to najít ve vyhledávání. Mám pocit, že napravo ve směru jízdy, ale jistej si nejsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 228.109 (?), 18.9.2013 20:58

Zdravím, šrouby nebo matky zajišťující otočné součásti se většinou navrhují tak, aby se vždy povolovali ve směru otáčení. U Vari svorníku s pravým závitem je matka vlevo po směru jízdy. BS motory s ocelovou vložkou jsou repasovatelné a lze na ně sehnat atyp.písty. Motory mají označení (I/C)Iron cilynder. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.72 (?), 18.9.2013 21:06

Svorník se vždy nasouvá zprava doleva ve směru jízdy, tedy korunková matice se závlačkou musí být vlevo, aby se při jízdě nepovolila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.74 (?), 19.9.2013 6:43
korunková matka a v ni pérová závlačka se od přírody nepovoli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 19.9.2013 6:53

Korunková matka závlačku střihne jen to fikne, když o něco jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.6 (?), 19.9.2013 6:53

Hmmm, také jsem si myslel, že se nepovolí, ale dal jsem to obráceně, kde byla korunková matka se závlačkou na pravé straně a při orbě se mě to přestřihlo, takže určitě dávat svorník z pravé strany a matka nalevo, mechanik v Efce v Jaroměři mi dokonce říkal ať tam závlačku nedávám a občas to utažení zkontroluji klíčem... není nad osobní zkušenost.Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.30 (?), 19.9.2013 9:39

Díky Stando, 

Ten co se toho zbavoval říkal něco o nutnosti udělat do toho novou ocelovou vložku s tím, že by to vyšlo na stejný prachy jako motor. Takže tam IC nebude. No pro jistotu se mrknu na štítek.

Co se týče matky se závlačkou, můj traktůrek je starý německý Brumi, na ose byla jen matka s kontramatkou, závlačky nepoužívali. Osa není ani provrtaná. Proto jsem se ptal, abych matky neztrácel.

Mimochodem, tu bubnovku jsem kupoval zadřenou s tím, že ji přeříznu a naroubuju před traktůrek který má volný vývod na plocho na řemen. Je na to stavěný, má 2x2 rychlosti dopředu (a 2 dozadu) - rychlou a redukovanou pro sekačku. Přehodit Briggs ze staré sekačky ale bylo zatím jednodušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.44 (?), 20.9.2013 8:55
matku mam napravo orám leta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika