Čím sekat 3000 m2 max 1 x za měsíc?



host - 209.65 (?)
29.7.2011 2:33

Já mám také bohaté a letité zkušenosti s tímto křovákem OleoMac. Musím sekat 3000 m2 a trvá mi to cca 5-6 hodin. Sekání se dá celkem "skousnout", ale to hrabání a odvoz trávy mi leze silně na nervy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 211.52 (?), 25.7.2011 15:54, zobrazeno: 20661x

Zdravím,

zdědil jsem statek se zahradou a dalšími pozemky. Bohužel to mám poměrně daleko, takže sekání trávy každý týden nepřipadá v úvahu. Potřeboval bych poradit, čím by se nechala sekat zahrada, která je místy dost svažitá (cca 10°), plocha skoro 3 000 metrů. K sekání se dostanu tak 1x za měsíc nebo 2, takže tráva bude přerostlá. Nyní to sekám bubnovou sekačkou, ale má malý záběr a trvá to i se sběrem trávy dost dloho.

Zatím jsem uvažoval o zahradním traktoru nebo rideru, ale nechce se mi do toho investovat 100 a více tisíc, takže jsem omezaný na slabé nebo použité stroje a nikde jsme se nedočetl, jak (jestli) si zahradní traktůrek poradí s vysokou trávou.

Druhá možnost, kterou zvažuji je oplotit, udělat zahradní jezírko a přístřešek a každý rok koupit 2 nové ovce.

Poraďte, pokud už jste něco podobného řešili.

Díky

M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.75 (?), 25.7.2011 16:09

Zahradní traktůrek v ceně do 100 000,- Kč si přerostlou trávou neporadí, resp. velmi blbě. Ovce jsou mlsné, vypasou jen určitá místa, zůstanou nespasené ostrovy vysoké trávy. Dvě ovce jsou na takový pozemek málo. Zvažte nákup samochodného mulčovače (například Vari - Huricane F 700 nebo podobný). Odpadne starost kam s neposečenou travou. Svažitost terénu 10° by neměl být žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.17 (?), 25.7.2011 18:44

Díky za rady i za potvrzení toho, že kupovat zahradní traktor je v tomto případě nesmysl. Na druhou stranu ten Vari Huricane F700 má podobnou šířku sečení jako moje současná bubnová sekačka, takže za jeho cenu (okolo 75 tisíc) si pomohu jen v tom, že pak nemusím posečenou trávu odvážet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jirez - (2) - 87.2 (?), 2.8.2011 15:55

Zahradní traktůrek, pokud to není rider je u Vás k ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.32 (?), 26.7.2011 8:35

Súhlasím, mám s tým svoje skúsenosti. Traktorky majú štandardne max. zdvih lišty okolo 10 cm.  To je tak na kosenie 1 x za 10 dní.  Mám záhradu 4000 m2 a keď sme jeden víkend nepokosili k vôli dažďu, na ďaĺší víkend už boli s traktorom MTD 80 problémy.  Traktor s podstatne vyšším zdvihom lišty asi bude úplne iná cenová relácia. Už rok mám pokoj, 3000 m2 mi kosí robot Automower 230 /to je model na na takúto plochu v cene traktora/ a zvyšok queesantské ovečky /najmenšie plemeno na svete, neúžitkové/.   Ovce naozaj nespasú všetko. Sú buriny čo im nechutia a tak 2-3 ročne tam treba nabehnúť s kosačkou.  Lepšie vypasú /až takmer na holú zem/ ak sa im zmenší plocha a potom sa premiestnia na novú. Ja mám elektrické siete, ktorými im veĺmi jednoducho mením plochu na "kosenie".


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.75 (?), 27.7.2011 11:47

Nebyl bych tak rezolutní. Já mám Star Jet 102/22 tedy záběr 102 cm s dvouválcovým motorem. Sekal jsem jetel výšky cca 60 cm a šlo to. Bral jsem to na 2 x, poprvé na nejvyšší zdvih, podruhé na 4 ze sedmi. Musel jsem jezdit docela pomalu aby se mi nezacpával tunel. Motor i kosy to braly bez problémů. Jediný problém byl se signalizací naplnění koše, ta s takovouto trávou odmítala spínat a tak jsem několikrát koš přeplnil a ucpal se mi tunel. Nakonec jsem si odhadl délku, kolik smím posekat do do koše, aby se mi nepřeplnil a šlo to dobře. Pochopitelně mi často zůstaly neposekané klacky (stébla) a musel jsem potom přejet zahradu podruhé s nižším nastavením.

Pokud by se ale jednalo o ještě vyšší trávu, navrhoval bych Dakr se sekačkou DZS 125. Je to čtyřdisková sekačka se záběrem 120 cm - letošní novinka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.112 (?), 28.7.2011 17:57

Také jezdím sekat zahradu a přilehlé pozemky u zděděného statku. Nejdříve jsem sekl křovinořezem OM 746T, který doma používám. Střídali jsme se s bratrem.OM 746T už je v provozu 11 let - bezproblémově doma sekl 50 arů celou dobu, tak jsem loni koupil v akci za 13.800 Kč OM 753T a letos sečeme s oběma stroji. Dvůr šel strunovkou a ostatní trojramenným kotoučem. Jinou techniku nemůžu pro členitost terénu použít. Jsou tam i kameny. pařezy a na tom by se vše zničilo. Jedinou nevýhodou obou křovinořezů je nedělená hřídel, špatně se vlezou do auta, ale zase výkonem jsou vyhovující i na 180 cm vysoké kopřivy či bodláčí.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.65 (?), 29.7.2011 2:33

Já mám také bohaté a letité zkušenosti s tímto křovákem OleoMac. Musím sekat 3000 m2 a trvá mi to cca 5-6 hodin. Sekání se dá celkem "skousnout", ale to hrabání a odvoz trávy mi leze silně na nervy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
gerchán - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (138) - 180.10 (?), 1.8.2011 10:41

teď jsem koukal na DZS125, ta by byla na 3000m2 tak akorát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.18 (?), 2.8.2011 7:47

sekáme užitkovou zahradu ale jen 900m. sekali jsme bubnovkou a trávu odváželi na vlečce od trkturku na hromadu... ve dvou lidech práce tak na 3-4 hodiny... ted mulčuju jednou za mesíc klasickou sekačku Stiga 53 S BW turbo a bez problému mulčuje 20-30cm trávu. Za hodinu, hodinu a pul mám hotovo nic nesbírám a jedu dom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika