Čím sekat 2ha louky



host - 13.44 (?)
29.7.2015 10:43
ted si nejsem jistej al hektar je asi 100*100 m dva hektary posekam aj kosou privazanou k prirozeni
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 4.243 (?), 29.7.2015 9:46

Mě zarazil slovensky psaný text o tom Dakru FD3. Nevěřím tomu, že patnáct koní neutáhne obsluhu na řiditelné sedačce a při tom vykonávat nějakou práci. Výživa luk snad není to, čím se zde začínalo. Obzvlášť, když majitel chce stavět. Ať se zatím v tichosti drží toho, kdo to seče a je vlastě rád, že to dělá. JIní za to platí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.138 (?), 30.7.2015 12:36

Ten slovák sa ozýva znova. Nie je to o výkone motora, ale o prekľzavaní kolies. Ja s ním kosím bývalé pole. Rovné a zároveň hrboľaté. Na 150 m je výškový rozdiel snaď do 30 cm, ale na metri niekedy skoro rovnaký. Ak zapadnem do brázdy, treba vstať a potlačiť. Ak chcem pokosiť aj lobodu (ohýba sa), max. použiteľná pojazdová rýchlosť je 3 km/ h. Aj jeden kôň vás utiahne, ale musí to byť kôň. Ani trinásť koní nie je zárukou, že nezačnú prekľzavať kolesá. Zárukou je správne rozložená hmotnosť a podkladový terén. Praktický výkon s MC100 je tretina hektáru za cca 5 hodín. (Vozím sa a je to čiastočne sad.) Vyšší výkon dosiahnete s diskovou kosačkou (zostáva nepodrtená tráva). Do vinohradu (svahovitosť) mám FD2H - za tou treba kráčať - so 70cm diskovkou. Tam kosačke nestačím, lebo šliapať do môjho kopca viac ako 3 km/h nestačím.

Na asflaltke zvládnu obe tak 15 km/ h - tam už záleží na sprevodovaní.

Prezentačné videá sú prezentačné videá. Tam je všetko optimálne. Ale nádite si finty (Nazir) - mierny svah na spiatočku :) Strmší svah? Videli ste ukážku ako niečo ťahá sedačku do strmšieho svahu? 

Pokiaľ neviete čo s peniazmi, nižšie je príspevok fotovoltalika. Jeho "mercedes" má 22 koní. Profi záhradný traktor by som bral, ale nie som ochotný ho zaplatiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 29.7.2015 10:04

Ovšem nechat to obhospodařovat zemědělce obřími mašinami a proto tam nic nevysadit to je cesta do pekel. Proč? Na louce sousedící s mojí zahradou to tak dělají jezeduši roky a nic pekelného se tam neděje. Roste tam tráva. Louka je skoro v lepším stavu, než můj travnatý cancour zahrady, kam velké stroje bohužel nemůžou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.138 (?), 30.7.2015 13:06

Sused mi kúsok roviny seká ručnou kosou. Pre králiky. Zadarmo. Na otázku či neposeká viac odpovedá: "mí králici mají mlsnou hubu" (je z Moravy). Inde sa už širi malinčie. To ide celkom dobre spacifikovať krovinorezom, Ale pokiaľ máte v náletoch agát šírky cez 8 cm, končí sranda. Už som si obstaral rezný kotúč na krovinorez:)

Rýchlosť postupu treba prispôsobiť druhu(výške) porastu aj terénu. FD3H používam na hrboľatej rovine. Vo vinici sa nedá postupovť po vrstevnici, takže diskovka a FD2H. Hydrodymická prevodovka je luxus, ktorý chcú všetci, niečo ako automaciká klíma v aute.

No a kde neprejde Dakr nastupuje 1,5 kW Dolmar. Niektorí určite škodoradsotne poznamenajú - načo taky silný motor? Ja som po 334 kúpil 430, práve kvôli klčovaniu.

Je rozdiel kosiť desať a 100 árov. Lenže, medzi 100 ármi a 10 hektármi je podstatne menší rozdiel ako medzi 10 a 100 ármi. 10 árov pri dome je pravidelný kyslíkový tréning. Hektár vzdialný dve hodiny autom je "profi" problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.185 (?), 29.7.2015 10:00

Tak nevím, sekám 8 ha FVE ve svahu a mám John Deera 455 s mezinápravovou sekačkou.Sekám vše cca 4-5 ročně a v pohodě.Vzadu mám kardan,3 bodovej závěs na zeměd.nářadí a v pohodě.Investice 70 tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 29.7.2015 10:10

Jenže těch 70 tis. jsme vám na to dali my, nešťastní odběratelé čisté solární mohutně dotované energie. Je otázka, zda se takové či podobné peníze do toho bude chtít vrazit tazateli jen tak z luftu, když z toho nic nemá. A neví, co udělá s trávou. Musel by to usušit a pak se podbízet se senem, nad kterým budou chovatelé koní ohrnovat pysk a chtít ho nejlépe zadarmo i s dovozem. A na seno musí být seník. Prostě současný stav je, když ne ideální, tak alespoň bezbolestný. Neměnil bych to. Co funguje, v tom se nemá rýpat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.185 (?), 29.7.2015 10:27

Psal jsem o tom, že sekám a ne, že vlastním.Musíte být opravdu nešťastný, když se vám při vyslovení FVE zatmí před očima a pořádně nečtete.Trávu může tímto strojem sekat i častěji při výšce cca 30 cm a nechávat na zemi, nebo ji může posbírat a odvézt na hranici pozemku a nechat zetlít.To je věc pisatele, já jsem jen chtěl upozornit na to, že i s relativně malým strojem lze obhospodařit tato jeho plocha vzhledem k možnosti připojení veškerého zemědělského příslušenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 29.7.2015 10:34

Stačilo napsat, že je to váš job a byl bych možná méně nešťastný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.73 (?), 29.7.2015 10:33

Vlastním několik ha pozemků a všechny je mám pronajaté. Nájemci si sami žádají o dotace na jejich udržování. Ptal jsem se na to a na 1 ha to bývá okolo 3.500 Kč/rok. Sám obdělávám kolem domu plochu 0,5 ha zahradní technikou. Přesto jsem při oplocování celého pozemku koupil širokou bránu, aby traktor mohl vždy zorat část pozemku na pěstování brambor a zeleniny.Stojí to vždy cca 200 Kč, což je pakatel. S traktorem je to hotové do 10 minut a nějakým Vari, Robot, Dakr - dřina na hodiny + benzín. Běžná zahradní technika je na plochy pod 1 ha. Pak už je to pro farmářskou či zemědělskou techniku, profi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.44 (?), 29.7.2015 10:43
ted si nejsem jistej al hektar je asi 100*100 m dva hektary posekam aj kosou privazanou k prirozeni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika