Bubnová sekačka



host - 175.250 (?) 
4.8.2010 14:29, zobrazeno: 10353x

Dobrý den.

Chci koupit bubnovku a budu rád, když mě někdo poradí podle čeho vybírat. Plochu na sečení mám cca 1300m2. Líbí se mě tato : Vari ABG Golf s pojezdem. Cena kolem 18 000. Má s ní někdo zkušenosti??? Děkuji za rady. Pavel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 64.82 (?), 4.8.2010 19:26

Golf není nic moc, sice je kvalitně zpracovaný, ale motorově spíš průměr. Ten čínský motor Loncin se povedl, ale oproti Hondě GCV 160 na sesterské Líze nic extra. Hlavně spotřeba je vyšší a tento motor ještě není dostatečně odzkoušen. Berte Lízu,  je sice dražší, ale Honda GCV 160 je poctivý francouz s opravdu nízkou spotřebou, malou hlučností a dlouhou životností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.250 (?), 4.8.2010 20:54

Dík za názor. Byl jsem se informovat na tuto sekačku v prodejně zahradní techniky a měli na ni stejný názor jako Vy. Hlavně je prý problém v případě nějaké poruchy - sehnat náhr. díl který by tam seděl. Proto jsem se rozhodnul a objednal jsem si DAKR Tekton s 3-nožovým talířem za 19500kč. Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.82 (?), 4.8.2010 21:00

Rozhodnul jste se víceméně dobře. Sice je tam použit starší motor Briggs, ale DAKR má největší zkušenosti s dělenými nápravami a tekton je prověřený už léty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.8 (?), 4.8.2010 22:08
Do Dakru tekton dávají Hondu i BS a od každého silnější i slabší variantu. Já jsem ho koupil s Hondou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.44 (?), 7.8.2010 21:15

Také jsem váhal s výběrem bubnovky, nakonec jsem se rozhodl pro ABG Golf. Mohu doporučit, naprostá spokojenost, co se týče výkonu. Sekal jsem sice jen několik arů, ale prorostu, který neviděl kosu min. 5let. Bodláky, nálet, šlahouny. Výška tak kolem 1,5m. Když už se toho nabalilo tolik, že začala hrabat, stačilo couvnout. Výhoda proti ostaním je průhledný kryt. Musí se jen sekat za sucha, aby se nezanesl. Co se týká spotřeby, také to není tak tragické, ale na takto zaneřáděnou zahradu byla jedna nádrž. Rozdíl mezi Hondou nepozoruji (mám ještě sekačku s Hondou 190 OHC). Chytají na první zatáhnutí obě. Rozdíl zhruba 5-6tisíc, je dost podstatný, pokud nechce někdo platit za značku. Používám v jiných strojích motory čínské výroby(Kipor) a nemám s nimi problémy, pokud se dodržuje dostatečná údržba. Tím nechci ale preferovat "Čínu", dívám se na to čistě z technického hlediska. Nedoručuji sekačky s motory s rozvodem SV, mají nižší krouťák, když spadnou otáčky a vyšší spotřebu... J.R. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lantros7 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 97.100 (?), 24.5.2012 0:08

Já mám na bubnové sekačce motor Tecumseh 7hp, a marně na něj sháním už 3 rok vzduchový filtr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika