Briggs & Stratton Quatro 40 - kouří



host - 147.194 (?)
13.8.2010 7:01

Mám úplně stejný problém s profi motorem HONDA GXV 160. Výkon se zdá OK, ale po nastartování kouří a rychle ubývá olej. Když se olej dostane na minimum, kouření se zmírní. Dal jsem ho ke kontrole do místního servisu (ne Honda), tam jej rozdělali a zjistili, že opotřebení odpovídá stáří (18 let), ale je ještě v normě pro funkční motor. Někde v diskusi snad bylo, že by mohlo pomoci olej vylepšit nějakým aditivem. Máte někdo podobnou zkušenost?
Díky ZJ

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 30.136 (?), 11.8.2010 10:51, zobrazeno: 19481x

Mám sekačku s motorem Briggs & Stratton Quatro 40 a po nějaké době stání v garáži mi po nastartování motor běží, má výkon ale po nějaké době (cca minutě) začne kouřit. Myslím si, že si motor někde bere olej. Víte jak tomu pomoci?

1) původní svíčka byla dost zaolejovaná, po výměně mi motor normálně chytnul

2) v nějakém starším manuálu jsem četl, že pro dobré mazání morotu je nutné mít ve skříni motoru podtlak (jinak bude olej při mazání rozstřikem vnikat do spalovací komory). Někde je na motoru regulační ventil, který to zajišťuje. Bohužel netuším kde...

3) sekačka má jako taková ve srovnání s podobným motorem B&S dobrý výkon, proto si myslím, že problém nebude přímo v netěsnosti hlavy válce

4) úplně se mi nezdá hladina oleje, drží se na spodní rysce měrky a po dolití se moc nezvedá (respektive po krátkém běhu se mi zdá, že se vrátí na původní úroveň)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.194 (?), 13.8.2010 7:01

Mám úplně stejný problém s profi motorem HONDA GXV 160. Výkon se zdá OK, ale po nastartování kouří a rychle ubývá olej. Když se olej dostane na minimum, kouření se zmírní. Dal jsem ho ke kontrole do místního servisu (ne Honda), tam jej rozdělali a zjistili, že opotřebení odpovídá stáří (18 let), ale je ještě v normě pro funkční motor. Někde v diskusi snad bylo, že by mohlo pomoci olej vylepšit nějakým aditivem. Máte někdo podobnou zkušenost?
Díky ZJ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.17 (?), 14.8.2010 8:52
Mám také motor Briggs & Stratton Quatro 40 a stejný problém ale menší výkon a hůř jsem startoval.Koupil jsem aditivum asi za 200kč a nalil do oleje a při každém dolívání vlatně přidávám i aditivum.Asi po 2 měsících se zvíšil výkon, lepší start a menší hlučnost.Zkuste a uvidíte.Přísadou nic nezkazíte. Zdravím J.Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika