Alko BC4125 - má to cenu opravovat?



broncek - (10) - 242.128 (?)
13.6.2011 8:29

Zdravím,

svíčka byla tak tmavě šedá, nijak poničená, motor při poruše normálně dojel, jako když ho vypnete.Olej jsem dával tak 1:33, protože 1:25 se mi zdálo na HQ olej opravdu moc. Jinak k tomu nasátí něčeho bych se taky přikláněl, protože na tom válci nebylo vevnitř nic moc vidět, z čeho by se utrhly a na pístu byly kousky nějakého kovu... Takže kdoví co se na tom motoru ještě sype a proto se přikláním ke koupi nového křoviňáku. Udělal jsem asi chybu, že jsem si nekoupil rovnou něco lepšího, ale tehdy to byl,,výhodný nákup" a zrovna nebylo moc peněz navíc... (to není ani teď, ale už začínám věřit pořekadlu, že nejsme tak bohatí abychom mohli kupovat levné věci...)

broncek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
broncek - (10) - 153.134 (?), 12.6.2011 23:18, zobrazeno: 23093x

Dobrý večer,

včera mi při práci uhynul výše uvedený křovinořez, po diagnostice poruchy - válec, píst kroužek - v háji. Benzín vždy s olejem HQ, křoviňák je bohužel těsně po záruce, ale předpokládám, že by se na mne stejně netvářili vstříctně, i kdyby v záruce ještě byl.Koukal jsem po netu na náhradní díly - i válcem by byly tak za 1000 Kč i s poštou. Je jen otázka, zda to má cenu opravovat, když se u toho převlečeného číňana může objevit další a další závada (podotýkám - koupil jsem ho nový za cca 3800 Kč). Vidím to spíš na koupi nějakého slušnějšího stroje (HQ, Jonsered a pod). co vy na to???

Nějaké foto:




Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 13.6.2011 8:03

Zdravím, závada nemá nic společného s kvalitou oleje, ale motor něco nasál. Z fotky není dobře poznat jak je poškozený povrch válce, ale co se pístu týče, tak bych oděrky začistil jemným smirkem a mohl by ještě něco vydržet. Jak vypadají kroužky v místě rýhy? Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 13.6.2011 8:13

Zdravím, jěště jeden poznatek, podle zabarvení povrchu pístu a ložiska klikovky to vypadá, že to s mazáním má jistou souvislost. Určitě bych zvýšil poměr oleje do benzínu, ten škrábanec na pístu může být od rozpadajícího se klikového ložiska, při posuzování poruchy je dobré nafotit právě vymontovanou svíčku, podle jejího zbarvení lze poměrně jasně určit stav motoru aniž by se musel rozebírat. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
broncek - (10) - 242.128 (?), 13.6.2011 8:29

Zdravím,

svíčka byla tak tmavě šedá, nijak poničená, motor při poruše normálně dojel, jako když ho vypnete.Olej jsem dával tak 1:33, protože 1:25 se mi zdálo na HQ olej opravdu moc. Jinak k tomu nasátí něčeho bych se taky přikláněl, protože na tom válci nebylo vevnitř nic moc vidět, z čeho by se utrhly a na pístu byly kousky nějakého kovu... Takže kdoví co se na tom motoru ještě sype a proto se přikláním ke koupi nového křoviňáku. Udělal jsem asi chybu, že jsem si nekoupil rovnou něco lepšího, ale tehdy to byl,,výhodný nákup" a zrovna nebylo moc peněz navíc... (to není ani teď, ale už začínám věřit pořekadlu, že nejsme tak bohatí abychom mohli kupovat levné věci...)

broncek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 13.6.2011 9:10

Zdravím, jak jsem uvedl, nelíbí se mi barva ložiska na klice, zřejmě se rozpadá klec, teda pokud se neolupojí kuličky, ale to by se pozalo otáčením klikovky. Vyměňte ložiska a dejte to dohromady, nějaký čas by to mohlo vydržet. Ten poměr oleje mě docela překvapil, zkuste jiný olej. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.128 (?), 13.6.2011 15:05

Zdravím,

byl jsem okukovat křovinořezy a na 2000m2 mi byl doporučován HQ 323 RII s tím, že je lehký, výkonný a musí mi stačit. Nemám se raději poohlédnout (po předchozích zkušenostech) po něčem silnějším? (a cca 2-3000 dražším a 2-3 kg těžším)

obr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 14.6.2011 7:59

Zdravím, záleží co, kolik a jak často budeš sekat. Uvedený křoviňák je spíš na doůpravy a obsekávání. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.128 (?), 14.6.2011 14:05

Tak už je doma!!!

Nakonec jsem připlatil a koupil Jonsered BC2235 - doufám, že bude sloužit déle, než to alko... Možná ho ještě dnes testnu, jak dorazím z práce. Mám tam nedodělek po předchozím stroji... Když-tak napíšu svoje dojmy.

obr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
broncek - (10) - 153.134 (?), 14.6.2011 22:43

Dobrý večer,

 tak jsem postupně vysekl s Jonseredem jednu nádržku a musím říct, že jsem rád za koupi toho silnějšího stroje z těch co mi nabízeli... Síly má dost a ta rezerva výkonu je při práci příjemná a myslím si, že slabší stroj by už byl znát. Oproti alku co se mi zadřelo je znát výrazně vyšší kvalita zpracování, nižší váha, příkladná ergonomie (popruhy, řidítka atd.)no a ten výkon... Ovšem zase na druhou stranu mám názor, že ta cena by neměla být 3x, ale tak jen 2x vyšší. Ale co už namedituju,
doufám jen, že mi vydrží trochu dýl, než ten předchozí, když už stál (na mé poměry) celkem dost peněz...

Zdravím - obr

ps: jestli časem něco pořeším se zadřeným alkem, tak poreferuji, případně by možná šlo pustit dál na ND - ale kdo ví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.250 (?), 15.6.2011 9:31

Na ploškách válce mezi přepouštěcími kanály a okolo nich to na fotce vypadá, jakoby tam tvrdokovený nástřik byl sedřený, nebo je na něm nanesený hliník z pístu, což přibližně odpovídá poloze rýh na pístu, a také vypáleným místům na vrchní části pístu. Tyto plošky jsou pro mazání patrně kritické.

Dále to vypadá, jako by při zážehu zapálená směs profukovala pod kroužky směrem k sacímu kanálu.

Takhle z fotek lze usuzovat na "utavení" motoru, tzn., že byl příliš namahán vysokým krouticím momentem, a v důsledku i vysokou teplotou.

A.W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika