Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pri motorových olejoch sa uvádza, že by sa mali spotrebovať do cca 5 rokov od dátumu výroby/plnenia. Po dlhšej dobe môže dochádzať k separácii jeho zložiek (aditíva...) a k zmene jeho vlastností. To platí, ak je olej uzavretý v pôvodnom, plne naplnenom obale. Ak sa pôvodný obal otvorí a časť oleja odčerpá (vyleje), dostáva sa do obalu vzduch a kyslík v ňom spôsobuje oxidáciu oleja. Vtedy je potrebné rátať s kratšou životnosťou.

Kvalita oleja je definovaná špecifikáciou, ktorú daný olej plní, a ktorá je výsledkom špecializovaných náročných testov. Pre motorové oleje sú najčastejšie používané špecifikácie API a ACEA, pri dvojtaktných motoroch JASO a ISO.

M2T spĺňa špecifikáciu API TA. Kvalitnejšie oleje sú API TB a API TC. Dnešné dvojtaktné motory záhradnej techniky majú výrobcami takmer výlučne predpísané API TC a tento olej prospeje aj starším motorom. Má lepšie mazivostné vlastnosti, čistiace schopnosti... Pre dvojtaktné motory sú detailnejšie špecifikácie JASO a ISO. K najkvalitnejším olejom patria dnes oleje JASO FD a ISO EGD (D na konci).

Ja osobne by som M2T neodporúčal používať, zvlášť keď je už staršieho dáta výroby. Za veľmi dobrú cenu je dnes bežne dostupný olej Mogul Alfa 2T, ktorý spĺňa špecifikácie API TC, JASO FD a ISO EGD. Podľa mňa, nie je čo riešiť.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika