Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ale ale Staníku foníku. Koukám, že jste nějaký rozhozený. Vy ve sém plechovém miláčkovi se zážehovým motorem, když pravou nohou ovládáte určitý pedál, tak přidáváte co, aby to rychleji jelo. Tady plácáte něco o benzínu a v druhém příspěvku tohoto vlákna jste jezdil na nějaké procenta plynu. Když jste tam plácal něco o rozsahu pojezdových rychlostí, měl jste také uvést kterým motorem ze skupiny 4T se toho dá docílit. Moje zkušenost je chudobná, zatím je to jen jeden 4T, ale je strašná. Spínací RPM spojky jsou 2500±100 a mamaximální nastavené otáčky jsou 3600±100. Takže k regulaci pojezdové rychlosti pomocí páčky plynu (akcelerátoru) - terminologie od Vari - mám v horším případě jen 900RPM a v lepším případě 1300RPM motoru. Ale zkušenost praví a Vari radí - plný plyn, v tom okamžiku souprava s sebo cukne a skočí jako raněné zvíře a když se vám podaří pohnout rajčákem zpět, tak stojíte - to je v případě, že je připojený vozík. V případě, že natahujete růvky pro brambory, je situace ještě komičtější a neznalý pozorovatel si říká co ten tam zas blbne. Co se děje, při senutí spojky dojde ke skoku a oborávací radlice míří do nebe, když s tím počítáte a vytváříte potřebnou reakci, tak máte v ten šup radlice u protinožců - no „velmi příjemná a kvalitní práce“. U kosení s DSK-316 je situace poněkud jiná, když zastavím a následně chci pokračovat, tak abych se vyhl důsledků jeleního skoku, couvnu o půl metru zpět. Kleče můžete držet jak chcete, tak při rozjezdu to skočí a talíř s noži usekává jen klásky. Mezi zajícem a želvou (pro mne je to slimejš) nezměníte otáčky motoru tak, abyste nějak plynule měnil rychlost. Také ta vaše povídačka o plynulém rozjezdu je jen povídačka. Protože když má dojít k plynulému rozjezdu, musí proklouznout spojka, ta se zase podle vás, ale tímto způsobem ničí. Moje spojka u 2T vydržela 15let, sakra možná 20, pří dosti častém plynulém rozjíždění - jedním půjčením jsem jí přivodil smrt. Kdybych to neudělal, tak by vzhledem k mému věku mě ta chudera s kterou jsem tak „nešetrně“ zacházel přežila. A budu opět prezentovat to co přede mnou jeden rozumný člověk napsal - JEDE? NEBO NEJEDE:
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika