Bazalka přestala růst, proč?



tibi469 - (48) - 240.102 (?)
27.7.2014 12:59

Bazalku si mužete vypěstovat ze semen, a následne ji vysadit na záhon, nebo ji vysadit do květináče nebo nádob.Pro zdárný rust ji třeba pravidelne zalévat a občas přihnojit.Výhodou pěstování v nádobách je možnost přemístění rostliny na vhodnější stanoviště, pokud na ni svítí intenzivně slunce, mužete ji dát na čas do stínu.Nebo v době chladu si ji dáte do skleníčku, nebo do bytu.tam muže přečkat nepříznivé podmínky.Listy se používají čerstvé nebo sušené ve stínu.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 19.7.2014 12:04

Zkuste obyčejný Agro pro výsev a množení. Nakličuji je ve dvou centimetrech substrátu, pod potravinářskou folií s pár dírkami. Ve stadiu dvou pravých listů přesadit. Zavlažuji jen rozprašovačem. Bazalka roste skoro sama, nemáte nějaké špatné balení semínek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 24.7.2014 8:35

Myslím, že semeny to nebude, kupuji pokaždé od jiné firmy, ještě první - někdy i druhý pár pravých listů je krásný a pak to začne jít do kytek. Takhle strašně mi roste už roky, dělám chybu asi někde v pěstování - možná to rozesazení? Nebo malý květináč? Jak daleko od sebe máte, prosím, jednotlivé rostlinky po přesazení? Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.159 (?), 24.7.2014 9:07

Mozna malo svetla, mozna malo tepla, mozna oboji. Pro bazalku za oknem nebudou vhodne podminky. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 26.7.2014 23:26

Mám je od sebe pár centimetrů, asi 2 cm. Mám je po dvou přepíchnuté v sadbovačích. Viz obrázek. Největší chyba, kterou jsem dělala je, že jsem některé občas přelila.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 27.7.2014 11:31

Aha, tak to je možná ta chyba. Mám ji v samozavlažovacím květináči, asi jí to v něm moc nesvědčí. Někde jsem četla, že bazalka nemá vyschnout, tak mi to přišlo jako nejvhodnější řešení, zalít a mít týden pokoj. Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 27.7.2014 11:43

Samozavlažovací využijete později, až vám povyroste. Dokud roste stačí jen půdu orosit rozprašovačem, zalít jen občas. Samozřejmě záleží na podmínkách, teď bylo několik dní vlhko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tibi469 - (48) - 240.102 (?), 27.7.2014 12:59

Bazalku si mužete vypěstovat ze semen, a následne ji vysadit na záhon, nebo ji vysadit do květináče nebo nádob.Pro zdárný rust ji třeba pravidelne zalévat a občas přihnojit.Výhodou pěstování v nádobách je možnost přemístění rostliny na vhodnější stanoviště, pokud na ni svítí intenzivně slunce, mužete ji dát na čas do stínu.Nebo v době chladu si ji dáte do skleníčku, nebo do bytu.tam muže přečkat nepříznivé podmínky.Listy se používají čerstvé nebo sušené ve stínu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika