Vrba smuteční



host - 1.251 (?)
15.10.2008 23:34

Smuteční vrba má koncové výhony dlouhé běžně půl metrů a velice tenké , tak okolo tří milimetrů, v barvě žluté až zlaté. Proto ty výhony nejdou nahoru, ale volně splývají dolů. Proto je smuteční Výhony se velice dobře hodí na jemné pomlázky a jinou jemnou košíkářskou práci, vrba se nemusí seřezávat jako košíkářské vrby . Běžně to je strom vysoký 15 i více metrů. Pokud je naroubována na nějaké málo vzrůstné vrbě, asi vyroste podstatně méně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 26.58 (?), 14.10.2008 10:22

dobrý den, můžete my někdo poradit jestli se má smuteční vrba hnojit a čím? jak má být veliká a jestli je vždy roubovaná.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 15.10.2008 23:34

Smuteční vrba má koncové výhony dlouhé běžně půl metrů a velice tenké , tak okolo tří milimetrů, v barvě žluté až zlaté. Proto ty výhony nejdou nahoru, ale volně splývají dolů. Proto je smuteční Výhony se velice dobře hodí na jemné pomlázky a jinou jemnou košíkářskou práci, vrba se nemusí seřezávat jako košíkářské vrby . Běžně to je strom vysoký 15 i více metrů. Pokud je naroubována na nějaké málo vzrůstné vrbě, asi vyroste podstatně méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 15.10.2008 23:41

Smuteční vrbu jsem snadno zakořenil z řízku, pravda, nekoření tak ochotně jako ostatní vrby Tak si myslím, že jsou většinou pravokořené. Na pomlázky se mi neosvědčila - ohýbají se. Na košíky už vůbec ne, přestože jsou výhony dlouhé, splývavé a pěkně tenké. Jsou totiž křehké a při pletení se lámou. Možná po nějaké speciální úpravě, nevím, ale žádný z košíkářů, od nichž jsem se učil plést, smuteční vrbu nepoužíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 16.10.2008 0:53

Proutí se musí na určitou dobu namočit.  Je pak pružnější a neláme se.  Košík jsem nikdy nezkoušela, ale  když byly děti malé, tak pomlázky jsme pletli často.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 22.10.2008 0:51

Smuteční vrbu jsem také pěstovala z řízků, ale musí být z předloňského dřeva, loňské sice kořínky vyrazí, ale zaschnou, protože jsou příliš slabé. Jinak jestli máte mladý stromek, tak smuteční vrba má žlutavou kůru - normální vrba je hnědá. Takže poznáte, jestli je roubovaná. Dorůstá výšky 18m a šířky 10m. Pupeny na větvičkách jsou hubené a dlouhé, kočičky nic moc.Ale krásně zjara svítí větvičky a lístky....Ve školkách jsem ji nikde neviděla.

Nevím ale, jestli jste spíš nekoupili převislou vrbu (S.caprea "Pendula"), ta je spíš v prodeji a má klasické kočičky.Tu prodávají roubovanou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 22.10.2008 1:01

p.s. Na výrobu košíků se musí používat specielní "košíkářská" vrba (nevím jméno, jen že má dlouhé hnědočervené výhony) a ještě ne všechny pruty z ní.Pak se loupe a namáčí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika