Uvadnutí Acer palm. Taylor



host - 160.74 (?) 
9.6.2015 9:17, zobrazeno: 3215x

Dobrý den. Zjara vysazený javor do volné půdy u jezírka v blízkosti několika dalších javorů během tří dnů uvadl. Suchem netrpěl, krásně narůstal, při odjezdu z chaty ani náznak vadnutí a po příjezdu smrt. Kořeny v balu byly neporušeny. Tytéž javory v zahradě, kde jsem ho koupil jsou v pořádku. Netušíte čím to může být? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 63.230 (?), 9.6.2015 10:29

.. zkuste rýpnout do větvičky, pokud je zelená, žije, pokud je hnědá, nezachráníte. Podle toho, co píšete, je možné, že jste ho před odjezdem utopil. (a co to jezírko? nepropouští vodu? Pokud ne,  tak doporučuji několikrát denně stříkat větvičky, pozor na slunce!!!, a mírně! zalévat. Takto jsem zachránila javor po 5ti měsíčním úsilí.. přeji totéž wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.74 (?), 9.6.2015 12:07

Děkuji... utopený asi nebyl... větvičky byly v první fázi zelené, ale záchrana se nedaří...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.7 (?), 14.6.2015 10:38

Možnou příčinou může být houbové onemocnění, které zjistíte tek, že na střihu větvičky bude patrné vysychání od středu směrem k okrajům. Občas to některý javor postihne. Nadějě na záchranu je v odstřihávání zasažených větví až do zdravého dřeva, ošetření posledního řezu balzámem, pro zakrytí rány. Lépe tento tvrdý proces zvládnou stromky silnější, dobře zakořeněné. Takto jsem "obnovil" javor dissectum Seiryu, ze kterého zbylo tak 20% nadzemní části, ale obrazil! Mám s kultivarem Taylor bohužel nedobré zkušenosti, dle mých víceletých a opakovaných pokusů, jde o citlivý kultivar. Každopádně Vám přeji at máte šˇtastnější ruku při výsadbě a aˇt Vám roste dobře a ke spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika