Škody způsobené pozdními mrazíky



host - 220.182 (?)
19.5.2012 23:07

Ginkgo Mariken je dost choulostivé, i vloni na jaře ho chytil mírný mrazík. Teď jsem přes ně měla dvojitou netkanku, přežilo bez úhony. Přes kvetoucí japonskou azalku jsem hodila listy kapradí - to zhnědlo, ale azalku uchránilo. Rhododendrony praecox a keleticum, kterým koncem zimy zhnědly listy a teď měly nové křehké, jsem také dala textilii a přežily. Trochu chycená jsou květenství ruje a nové výhonky ořechoplodce.Jinak u mne keře i jehličnany vypadají po mrazíku dobře (zatím)... 

ps - ta Génie je krásná, znám ji z fotek...           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 102.197 (?), 19.5.2012 13:46, zobrazeno: 4647x

Noční mrazíky (okolo -3 až -4 st.C), které nás potkaly v uplynulých dnech mi napáchaly škody na rostlinách, kde bych to moc nečekal. Dnes jsem zjistil, že jsou více či méně spálené nové výhony následujích rostlin:
- magnolie (Magnolia Genie) - zasazená letos na jaře, všechny listy a nové výhony jsou úplně spáleny (a to i přes to, že byla zabalena netkanou textilií),
- japonská azalka - v zimě namrzla, schodila všechny listy, nyní začala obrůstat a mráz opět vše nově dorostlé spálil),
- ginkgo biloba (Mariken) - všechny letos rašící výhony a listy jsou spálené,
- pajehličník (Sciadopitys verticillata) - zasazený letos, všechny letos rašící výhony a nové jehlice jsou spáleny,
- Abies koreana „Silver Star“ - větší čás nových výhonů je spájena.

Dá se odhadnout, jak na tyto škody jednotlivé rostliny zareagují a jestli ještě letos obrazí? Zejména bych nerad přišel o zmíněnou "magnolku" (byla nehorázně drahá) a pajehličník.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 19.5.2012 14:49

Všechny dřeviny by měly obrazit znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.197 (?), 19.5.2012 22:49

Dík. Snad se to znovu zazelená. Dnes přes den to včechno zase více zhnědlo. Pohled z okna je teď zoufalý - jako bych to postříkal Roundupem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 19.5.2012 23:07

Ginkgo Mariken je dost choulostivé, i vloni na jaře ho chytil mírný mrazík. Teď jsem přes ně měla dvojitou netkanku, přežilo bez úhony. Přes kvetoucí japonskou azalku jsem hodila listy kapradí - to zhnědlo, ale azalku uchránilo. Rhododendrony praecox a keleticum, kterým koncem zimy zhnědly listy a teď měly nové křehké, jsem také dala textilii a přežily. Trochu chycená jsou květenství ruje a nové výhonky ořechoplodce.Jinak u mne keře i jehličnany vypadají po mrazíku dobře (zatím)... 

ps - ta Génie je krásná, znám ji z fotek...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.197 (?), 20.5.2012 21:07

Génie se mi skutečně líbí. Jen nyní nevypadá zrovna "k světu". Snad přežije. Znovu bych do ní asi iž neinvestoval...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika