Prosím o určenie dreviny



host - 248.202 (?)
7.5.2024 20:52

yes smiley   Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 248.168 (?), 9.4.2024 20:55

Tam je jen ohledně prodeje, ale je tam odkaz dál, kde píšou zhruba tohle:

Krásně kvetoucí strom výšky 5-7m, koruna je zaoblená, průměr 3-4m. Listy jsou 8-12cm dlouhé a 4-7cm široké, lesklé, zpočátku intenzívně fialové, pak fialově zelené.Listové řapíky a centrální žilka jsou červené. Listy druhého růstu (=přírůstky) jsou zelené. Květy malé bílé, průměru až 8mm ve vícebarevných (?) válcovitých květenstvích až 15cm dlouhých. Kvete v květnu.Plody černé, lesklé, až 8mm v průměru, nakyslé. Místo slunné nebo polostinné. Nenáročný na půdu. Zóna 3 = až -34°C.

ps - to v závorkách jsem do překladu doplnila já.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.229 (?), 10.4.2024 17:50

Ještě jednou děkuji, už jsem se k tomu konečně dostala a i k tomu odkazu.

Ona byla poměrně drahá na takový malý stromek, ale roste rychle. Začínám ji mít pomalu ráda a asi budeme kamarádky smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.168 (?), 10.4.2024 21:07

Teď jsem jeětějednou mrkla na google, a na švédském webu píší, že listy jsou zjara zelené a zbarvují se až v průběhu léta - tak proto...

Jinak mně se střemcha vždycky moc líbila, i obyčejná, roky jsem chodila kolem jedné staré z práce. Už tam bohužel není, při rekonstrukci parku ji zlikvidovali. Jenže moje zahrádka je na takový okrasný strom malá, jsem ráda, že tam vměstnám pár ovocných...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.158 (?), 7.5.2024 17:02

Ano, tak střemcha se začíná postupně zabarvovat odspodu, terminál je zatím zelený. Foto nemám, počkám až se zabarví úplně, pokud ty větvičky neufiknu, protože jsou dost nízko. Zatím jsem je trochu zakrátila a pak jako vždy půjdou pryč. Chci ji aspoň na polokmen. Roste jako z vody smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.202 (?), 7.5.2024 20:52

yes smiley   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika