Nemoc vrby



TerezaO - (1) - 111.130 (?) 
5.6.2010 12:57, zobrazeno: 21243x
Dobrý den, na zahradě máme 5 let klasickou vrbu, která nám pěkně roste. Letos se však objevila neznámá nemoc. Začínají jí schnout listy. Vrba je zasazená u malého potoka, takže nemá nedostatek vody. Prosím poraďte co to může být za nemoc, popřípadě jak ji léčit... Děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
anch - (12) - 151.252 (?), 5.6.2010 14:37

Mám "kroucenou" vrbu.Letos vlivem nadměrného mokra, některé mladé letorosty zaschly.Jiné roky třeba některé větvičky ve stínu napadli housenky a sežrali je.

Nicméně vrby obecně jsou nesmírně vitální a obrazí, tak či tak...

Pokud nemáte provrtaný kmen-dřevo od housenek motýla co napadaj speciálně jen vrby a topoly, nic se neděje.

Moje vrba se napají s netěsného odpadního potrubí a tudíž suchem netrpí o čemž svědčí, že ač má dorůstat jen 3x3metry její velikost je jednou tolik.Každý rok na jaře prakticky polovinu větví musím odstarnit, protože jsou bud přehuštěné nebo většinou suché.Zmrznou -uschnou v zimě protože nejsou vyzrálé, nebo je zkrátka vrba neutáhne.Ale vůbec nic se neděje, neb vrba ráda obrazí množstvím nových.Jen ta každoroční dost pracná činost v odstranování stovek drobných suchých větví...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 5.6.2010 17:11

Také máme takovou vrbu a též má to co jsem pracovně nazval "úžeh na vrbě".Letos se to objevilo 2x. Jednou jsem to ostříhali a jak opět přišly deště tak je znovu na koncích. Viz foto.

Poškozená vrba
Poškozená vrba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.247 (?), 6.6.2010 11:40

Taky mi zasychají konečka nových výhonů na kroucené vrbě.Nevíte, čím to je. Vlhka je letos dost..nemůže to být nějaká nemoc, plíseň?Nemám to něčím postříkat? Mám strach, že vrbička zajde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.10 (?), 17.6.2010 22:55

Taky nam zaschla, ale zezačátku vždycky měla takový mokrý sliny mazlavý a asi po dvou letech je uplně suchá tak nevíme co to způsobylo mi jsme vždycky říkali, že plive.Tak nevím neví někdo něco o tomto škůdci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.164 (?), 7.7.2010 12:11
kdo poradi?? na kmeni nasi kroucene vrby se vyskytuji cervene jako paraziticke vyrustky, je jich tam stovka, nevim co s tim, nechci ji pokacet, je to prvni drevina zasazena na me zahradce, stara asi 6 let
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 8.7.2010 13:33

Jak vypadají ony výrůstky? (pod slovy "jakoby parazitické" si mohgu představit ledacos (zkuste vložit foto)

Ale napadá mne - nejsou to kořínky?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.180 (?), 26.7.2012 11:35

Mám okrasnou vrbu již několik let. Letos poprvé se na spodní straně listu oběvil jakoby žlutý povlak (podobné například pilu). Listy začali postupně zasychat a vrba opadala. K mému překvapení mi zkušený zahradník řekl, že se jedná o plíseň - převážně z vlhka. Koupila jsem postřik na plíseň, postříkala strom a čekám. Dle rady mám strom příští rok na jaře "preventivně" ošetřit proti plísni... tak uvidím.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika