Magnolia - kdy zasadit?



host - 102.21 (?) 
11.3.2012 22:40, zobrazeno: 8867x

Dostal jsem malou Magnolii Genie. Je to jen proutek cca 40cm dlouhý, nerozvětvený, na konci zastřihnutý, v květináči cca průměru 15cm.

Potřeboval bych vědět, kdy je nejlépe rostlinu zasadit. Zem je zatím pořád v hloubce 10cm zmrzlá.

Vyžaduje rostlina nějakou mimořádnou péči? Když jsem zjistil, kolik M. Genie stojí, tak bych o ni moc nerad přišel...

Dík

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 11.3.2012 22:56

Podívejte se na stránky p.Havlise a zahradnictví Limbach, mají tam popsané podmínky, které vyžaduje. Podle fotek je fakt krásná...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.21 (?), 11.3.2012 23:30

Dík. Právě na stránkách Havlise jsem našel základní info a cenu. Nicméně nic o tom, jak se postarat o takového "prcka", co mám. Také mám obavy z toho, že rostlina doposud rostla někde ve skleníku. A teď, když ji dám do studené země na jarní sluníčko, tak ji odrovnám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 92.1 (?), 12.3.2012 6:32

Havlis to tam má popsané docela dobře. Já jsem ji sázel loni. Od března do poloviny května jsem ji měl na verandě za oknem. Na místě pak byla citlivá na slunce a tak jsem ji až do podzimu stínil stínovkou. Nové listy už byly otužilejší, ale staré, narostlé na verandě, stejně opadaly (dal jsem stínovku pozdě). Udělala přírůstek skoro metr a krásně se rozvětvila.Lletos budu sázet další, jámy už jsem udělal, ale sázet budu až v druhé polovině května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika