Kmen rozškrábaný od koček



host - 112.7 (?) 
15.5.2015 18:46, zobrazeno: 6868x

Kmen mladého (a drahého) cca 2m japonského javoru si vybral kocour k projevům teritoriálního chování a docela zdatně ho poškodil. zatím roste standardně. Ted je na kmeni plastová ochrana "proti okusu", rány na kůře překryty balzámem na stromy a kocour je průběžně léčen prakem... Je asi těžké najít účinnou obranu proti teritoriálním projevům, ale ještě mu chci dát šanci... než nastoupí konečné řešení. Poradí někdo? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 15.5.2015 19:16

Standardně máme po zahradě škrabadla z lískových větví. Cca 0,7 m dlouhá část 0,1 m tlusté větve se nesuší ve stodole, ale je k ní přibito polínko křížem a pohozeno na vhodném místě. Když mám ruce hodně špinavé, tak si na škrabadle odrobím špínu nahrubo. Kočky se pak snaží přeznačit či obnovit a do 14 dnů je špalík aktivní náhradou. Každoročně jich pár obnovím. Mimo lísky jsou vhodné větve i z lip, javorů a vrb. Některé dřeviny nejsou vhodné např jabloně, řešně, švestky, jehličnany.  Příčinou je možná příliš přestárlá borka, výrazné lenticely a špatná sorpce pachu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.7 (?), 15.5.2015 21:26

Okolo mladých stromků mám trvale zelené poplastované králičí pletivo (v zimě proti okusu), kočky si mi chodí brousit drápky na položený kmen hrušně (doma si mi kocour brousí drápky zásadně o špalek z větve břízy). Jinak kočky nesnášejí ostré vůně, zkuste kolem kmínku uvázat hadřík napuštěný "ruskou" voňavkou.

Jinak broušení drápů není teritoriální chování, to je značkování. Spíš si neměl kde brousit drápky, něco mu tam dejte. Vždyť s tupými drápky nechytne ani myš  wink.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.7 (?), 15.5.2015 21:44

Chytat myš...? Ted jste mne rozesmála, bohužel trpce. Jediné co ten zmetek dokáže je plést se pod nohy a mňnoukat a mnňoukat aby dostal nažrat. Hryzci mi v zimě zlikvidovali 3 ginkga, jedno 2 m globosum angry
, a dvě menší... Buď spí, nebo žere, prudí, nebo ničí zahradu a výkon žádný... wink, že jo... Zmetek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.254 (?), 15.5.2015 22:31

Já mám doma podobné 3 dárečky, ale 2 z nich tu myš dokážou chytnout- donést jí domů, tam jim uteče a potom ji lovím já, třeba včera byla za lednicí...

Jinak na stromky dejte králičí pletivo, nebo kmínek omotejte provázkem nebo drátem, aby neměli prostor pro drásání. Také jim udělejte škrábadla (doma mám 3, venku 1 + kroucenou vrbu volně k použití), doporučuji domácí výrobu, dřevo určitě najdete a potáhnout zátěžovým kobercem (nejlevnější alternativa), na začátek jim to potřít šantou kočičí.

U mě to funguje, ale znáte kočky... jenom ten prak bych vyměnil za hadici s vodou, funguje to lépe.

Brrouk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?), 16.5.2015 0:27

Potahování škrabadla kobercem či čímkoliv je zbytečné, stačí pouze mít to dřevo neodkorněné - prostě větev vhodného průměru a struktury kůry. Potírání šnatou nebo kozlíkem některé kočky nesnášejí, ale špína z rukou páníčka je vždy zaručená. Ideální je namazat si ruce měsíčkovou indulonou, jít na 1/2 hodinky plít záhonky a pak zeminu z rukou nahrubo odstranit vetřením do kůry. Jedné známé jsem do paneláku dovezl takto předpřipravené škrabadlo a než jsem dopil kafe, kocour mu už dal přednost před nábytkem a sloupkem dřevěného zábradlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.221 (?), 15.5.2015 23:05
Takovou kočku by náš dědeček hodil do pytle a pytel do splavu. A já taky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.7 (?), 16.5.2015 9:59

Děkuji za náměty, hlavně s tím škrabadem, ještě mne napadlo, zda jsou, podle Vašich zkušeností, užitečnější chytáním myší apod. kočičí holky než kočičí kluci? Měli jsme 5 let holku kočku a ta byla ukázková, lovila, donesla, nechala se pochválit a sežrala. Před 5 lety ji ale srazilo auto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.7 (?), 16.5.2015 11:52

Lépe chytají kočky. Kocouři jak který, někdy se vyskytne i lovec. Jinak jsou jako každý chlap - nažrat se, pomuchlovat kočku a dobře se vyspat wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.228 (?), 16.5.2015 13:06

Ale chytají i kocouři, ale kastrovaní. Nekastrovaný kocour, pokud má někde v okolí nekastrované kočky (což bohužel většinou má), tráví čas od konce února do konce září tak, jak mu velí pudy - prostě se snaží rozmnožit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika