Katalpa červenolistá



host - 109.108 (?) 
23.10.2013 17:26, zobrazeno: 4640x

Mám 4 roky katalpu kupovanou v Litomyšli a očekávala jsem širokou korunu, ale toto se mi nesplnilo.Má nehezký tvar a do koule má daleko.Prosím, jde nějak vytvarovat bez větší újmy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.81 (?), 23.10.2013 23:34

Myslím, že červenolistá katalpa (nejspíše Catalpa erubescens, případně její kultivary) má volně rostoucí, nepravidelnou korunu.

Pokud z ní chcete mít pěknou hustou kouli, pak se Vám to nejspíše nebude moc dařit.

Jestli jste chtěla kulovitou katalpu, pak jste měla vybrat na kmínku roubovanou Catalpa bignonioides Nana, ale ta není červenolistá.

Pár odkazů na mou oblíbenou dendrologiionline:

Rod katalpa

Catalpa erubescens

Catalpa erubescens Purpurea

Catalpa bignonioides Nana

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 24.10.2013 8:18

Záleží i na tom, jak velkou tu kouli chcete. Pokud je to velikost, že to zvládnete zastříhávat, tak ty větve co tam máte zastřihněte do koule nebo její části a potom musíte počkat na to, že tam, kde vám do té koule něco chybí, něco doroste, aby to tu kouli doplnilo. Myslím, že touto metodou se dá vytvarovat koule z každého stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika