Jedlý kaštan



Stránky: 1,  2   
host 
17.6.2005 22:15, zobrazeno: 29035x
Poradí někdo, kde se na internetových stránkách dozvím něco o jedlích kaštanech. Předem dekuji.
hadoka@tiscali.cz
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
clayy - (2), 14.1.2006 15:42
Bydlím ve středočeském kraji a nedávno jsem viděla nádherné vzrostlé a už i plodící jedlé kaštany.Vsadili je prý do volné půdy asi až tříleté.Do té doby je udržovali přes zimu v chladné garáži a občas zalévali.Já ho vysela loni jako jednoletý a netrpělivě čekám na jaro.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.25 (?), 14.9.2006 19:22
Já jsem kaštan nasadil na podzim doma a najaře jsem ho dal ven a přes zimu vydržel!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.192 (?), 1.10.2006 9:52
Můj jedlý kaštan roste volně v zahradě v tzv. České Kanadě 600 m nad mořem. Od loňska má už i plody a to by znamenalo, že je mu asi 11 let. Nic mu není, neomrzá, jen ho trochu okousal zajíc, ale to jsme opravili. Plody k jidlu nebudou nikdy, jsou malé a prázdné. Chybí nám kaštan-samec. Roste rychle a je krásný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.34 (?), 3.10.2006 7:02
Vážený. Žádný kaštan samec Vašemu stromku nechybí, protože tento strom má květy jednodomé, což znamená, že na stromě jsou květy jak samiččí, tak i samčí. Dokonce jsou přímo u sebe. Pro kvalitní opylení se ale zpravidla vysazují dva jedinci. Květy se opylují hlavně větrem. Pohodu přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.242 (?), 6.3.2007 15:00
Mám dotaz pro zkušenější. Prořezává se kaštan ? A jak ? Je možné ho tvarovat, tedy jeho korunu ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.3.2007 16:46
Kaštany  jsem viděl pouze jako solitéry a  vysokokmeny - pěkná byla alej u Tlumačova, dnes již prořídlá. Habitus je podobný jíravci a ořechu, řez zřejmě nebude nutný. Kaštan je ale dost náročný na teplo. Ostatně ani odolnější jírovec není žádná horská dřevina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bules - (4), 7.3.2007 0:45
pomerne dobre po rezu obrazi. jedinej problem je ze pokud provedete radikalnejsi rez tak se muzete pripravit v danem roce o urodu. takze rezat ano, ale s mírou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.79 (?), 31.7.2007 4:39

Je-li jedlý kaštan jednodomý, proč je tedy třeba vysazovat dva jedince? Není v tomto případě důležité i stáří stromu? Dík za případnou odpověď. Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.1 (?), 1.8.2007 8:28

Tyto stromy lépe plodí když se opylují cizím pylem jako třeba ořešáky bude to jako u lidí ne s příbuzným genetika. Hodně kaštanů jsem viděl u Pravčické brány  i na skalách a výborně tam plodí .        z

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika