Javor - choroba, nebo úpal?



Stránky: 1,  2   
Ivuscha - (1) - 211.214 (?) 
30.5.2010 9:54, zobrazeno: 16167x

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně javoru. Jeho listy jsou pokroucené, uprostřed se tvoří ohraničená, vypouklá místa a konce jsou zaschlé.Mám ho na slunném stanovišti, nemůže to být i tím? Pokud se jedná o chorobu, čím bych ho měla postříkat? Díky moc za názory. Iva F.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 30.5.2010 12:01

Nevím, jestli je to sluníčkem, letos ho zatím moc nebylo, ale všeobecně : všechny rostliny se strakatými listy chtějí stanoviště spíš polostinné. A tenhle je strakatý dost...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.250 (?), 20.6.2010 21:48

letosdiky vlhkemu pocasi hodne stromu trpi hobovymi chorobami, ktere se projevuji puchyrovitym znetvorenim listu, doporucuji postrik Dithane

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.186 (?), 8.7.2012 9:37

Zdravim,
Prosim Vas neviete mi poradit ohladom Javora. Stala sa mi taka vec ze mi odumieraju alebo vysichaju listy na korune stromu a pen stromu praska podla fotografie. Mozete mi poradit co mam spravit?
Dakujem za odpoved Martin

Javor choroba
Javor choroba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.186 (?), 8.7.2012 9:38

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.7 (?), 8.7.2012 11:59

Javory s těmito listy (variabilně kolorované, u nás nejčastěji nabízený oridono nishiki) patří do stínu, na plné slunce nejsou stavěné!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maxrum - (5) - 103.252 (?), 20.8.2012 16:39

Máme třetím rokem na zahradě Acer platanoides ´Drummondii. Máme ho na přímim slunci. Hned od jara co se objeví nové lupeny začnou odumírat konce viz. foto.

Kamarád ho má také na přímém slunci a listy má krásné od jara do podzimu. Takže nějaká choroba?

Javor - choroba ?
Javor - choroba ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.41 (?), 20.8.2012 21:20

Mám taktiež javory  a podpbné problémy na jednom som musela odrezať konáre a málo ich prežilo, druhý vačši na jar mal akési husenice čo mu žrali listy a teraz ked na jar vyrašil nové konáriky tak začal schnuť a tretí bielo ružovozelený po presadeni ked na jar prudko vyrašil teraz skruca listky a začina schnuť, neviete mi poradiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 20.8.2012 22:35

Nevím, jestli u těch javorů na slunci máte zamulčované kořeny - drží jim to vlhko a neosychají jim pak tolik okraje listů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maxrum - (5) - 103.252 (?), 21.8.2012 10:24

Je tam mulčovací folie a naní kůra. Takže osychání kořenů by neměl být problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika