Jaký strom do menší zahrady



dhav - (7) - 187.202 (?) 
31.5.2015 22:13, zobrazeno: 7055x

Mám od architektky návrh zahrady /zadní část cca 200m/. chtěla bych tam zakomponovat 1 větší strom s korunou výška max.5-6m. navrhla mi 5 stromů a já se nemůžu rozhodnout, proto moc prosím o radu jaký a proč byste si dali vy a proč si zrovna ten či onen nedat. Spíše jsem chtěla neopadavý, ale v listnatých není výběr. nechci abych na zahradě měla moc nepořádek v době kvetení atd... popř. budu moc ráda za nové typy stromů, které máte nebo Vás oslovily... poloha stromu je celý den na přímém slunci a zemina ornice cca 50cm poté jílovité podloží.1)Acer negundo "Aureomarginatum" 2)Acer negundo "Flamingo" 3)Amelanchier arborea "Robin hill" 4)Prunuscerasifera Nigra" 5)Prunus "accolade".

Děkuji moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.7 (?), 31.5.2015 22:45

1) a 2) jsou barevné javory - pěkné, ale javory se dost vysemeňují, navíc je z nich na podzim dost listí. 5) ani náhodou - padá nejen listí na podzim, ale při odkvétání je pod stromem hluboká podestýlka z květů a následně z peciček. 4) pěkná v květu, jinak je dost smutná, je skoro černá, navíc 4)+5) trpí moniliovým úžehem (zasychání větviček.

Volila bych 3) muchovník - vzdušný habitus, zjara je obalený bílými kvítky, které nepořádek neudělají (mají drobné okvětní lístky), v létě má jedlé, zdravé a chutné plody, které můžete uzobávat - a co nesklidíte vy, sklidí ptáčci, na podzim se listí barví do ohnivé červené. List má středně velký, shrabání nedělá problém, navíc většinou opadne v krátkém časovém rozmezí.          

Takže shrnuji - volila bych 3), 1)+2) jsou pěkné, 4)+ 5) ne.   smileyLída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.7 (?), 31.5.2015 22:54

ps - jinak mám ráda Crataegus laevigata "Paul's Scarlet", jako malé mi vždy ohlašoval blížící se konec školního roku wink. Nepořádek z květů nedělá, jen na podzim listí.           L.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dhav - (7) - 187.202 (?), 31.5.2015 22:58

Děkuji moc za názor... a za tip už na něj koukám je nádherný... nemám v zahradě moc keřů a stromů co kvetou, taje fakt, že tohle by zářilo... dobrý tip děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.60 (?), 31.5.2015 22:56

Daniela, ako by ste sa pytali, ake auto si mate kupit, alebo kam ist na dovolenku. Mne sa paci japonsky javor alebo magnolia, ak by ste chceli ovocny strom, aj tie su krasne hlavne ked kvitnu. A mate z nich aj nejaky uzitok. Takze rozhodnut sa musite sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dhav - (7) - 187.202 (?), 1.6.2015 10:05

Děkuji za názor... magnolii mám už v přední části zahrady ta je moc krásná, ale roste strašně pomalu a už jí tam mám cca 3 roky a ani kvítek, tak nevím kde je chyba a javory jsou krásné všechny, ale přijde mi zas, že je to teď tak nějak hrozně moderní a javor už je skoro v každé zahradě... nemohla jsem se rozhodnout, proto prosila o radu.

Děkuji

Ještě jsem zapoměla dodat, že cca4-5m od stromu je bazén, proto čím míň listí a květů bude tím líp :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 131.89 (?), 31.5.2015 23:33

A to já bych byl pro jiné pořadí preferencí:

u mě by na prvním místě byla právě ta Lídou zavržená sakura Prunus Accolade, na druhém místě pak Lídou preferovaný muchovník, třetí - s odstupem červenolistý myrobalán, na čtvrtém místě Acer Flamingo a jako poslední Acer Aureomarginatum.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dhav - (7) - 187.202 (?), 1.6.2015 10:06

Děkuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 1.6.2015 10:40

A co takhle cesmínu? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika