Vegetativní množení lípy a morušovníku



Stránky: 1,  2   
host 
29.12.2005 16:11, zobrazeno: 37579x
Bobrý den. Potřeboval bych poradit. Jak a kdy vegetativně množíme lípu a morušovník bílý a černý ? Jaký stimulátor lze použít ? A hlavně jak dlouho koření? Předem děkuji za odpovědi .

můžete se obrátit i na email: chano@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 11.1.2006 14:06
morušovník i lípa - je zbytečné vegetativně množit - obě rostliny stojí v každém druhém zahradnictví do 20 korun. Tak nevím stojí Vám za to to pachtění o čase ani nemluvě.
Je dobré než něco začnete množit podívat se v obchodech - ať ze sebe neděláte mičuriny - a výsledek je takový, že každý průměrný člověk to doslova za pár facek koupí za rohem.
Zkuste se pustit do vzácnějších dřevin.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 15.1.2006 18:53
Možná že lze koupit levně ale já potřebuji své výpěstky.Většinou se prodávají 2leté rostliny a někdy až od 5let rostliny a někdy ani neuvedou jak byl stromek namnožen je to důležité skrz vlastností určitého druhu mám namysli čistý druh.A považuji i za malé štěstíčko když se něco podaří vypěstovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 18.1.2006 17:05
Já stále nechápu jaký je rozdíl mezi jednoletou a dvouletou rostlinou, nač Vám bude jednoletý semenáč.
A co se týče množení - semenáč od řízkovance ne-li roubovance je dobře poznatelný. Co se týče druhu - u nás se nabízí jen nigra a alba. Takže splést to je minimální. Pokud je potřebujete na roubování tak - alba.
Jinak pokud opravdu je chcete množit ze semen, chce to kvalitní osivo - mám pocit, že Váš odběr je starý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.232 (?), 23.4.2007 15:33
asi si chce vyrobit bonsaj,ne? 2 letý semenáček je už docela dost...já ji taky sháním a v obchodech jsou už moc velké...takže se na pěstění nehodí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 24.4.2007 9:25
Co se týká lípy, v každém lese, kde je aspoň pár lip, se dá najít v srpnu a září plno jednoletých lípových semenáčků. Pokud bylo normální vlhké léto. Mohou se vykopat někdy na konci září, kdy listí z nich začíná padat.  Nebo později přes zimu a na jaře před rašením, když se zapamatuje přesné místo.  Dělá se to třeba tak, že se na rostlinku v srpnu hodí kapesník nebo nějaký barevný hadr a místo se ze vzdálenosti několika metrů vyfotí. V zimě se potom podle té fotky najde přesné místo semenáčku, stačí to i podle displeje digitálu, nemusí se nic tisknout a tudíž za nic platit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.228 (?), 28.6.2007 22:42
Hmm tak to mi prosím poraďte které jsou ty druhé, páč kam jsem vlezl a ptal se na morušovník tak na mě koukali jak na mimozemšťana. :o/
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.2 (?), 29.6.2007 12:11

S množením lípy řízkováním či morušovníky mám mnoho zkušeností - bohužel velice neúspěšných. Je to opravdu problém. Zkoušel jsem to v kteroukoliv dobu (hlavně ty moruše) a prostě se to moc neujme. U lípy jsem sice úspěšný byl, ale ty stromky (dneska jsou už asi 15 leté) silně podrůstají a se semenáčem se nedají srovnat.

Je problém i s přenosem mnohých virových onemocnění. navíc se řízky mají brát z jižní strany a z co možná nejvyšší výšky což je také problém. Pokud o to opravdu tak stojíte, tak se mi ozvěte a já vám pak osobně poradím kde a jak to sehnat. Mám už za léta opravdu ověřené školkaře, kteří mi dodají to co opravdu chci. a není to tak, že to seženete v každém druhém zahradnictví, to máte pravdu. Sehnat kvalitní výpěstek moruše se v současnosti v čechách prostě nedá!!! Ale mám své zdroje a vím kam proto jet. Je to na bázi osobních kontaktů. Asi chápete, že si své zdroje chráním. Nedělám nikomu reklamu,protože se jedná o stejné nadšence jako jsem já a jsou k dispozici sazenice často v VF kvalitě (virus free), jenže ve velmi omezeném množství. Mohu takto získat i jednotlivé odrůdy moruší. Protože se jedná o 2 různé druhy . 1) Nigra - což je v podstatě moruše trnavská - rodí v září a plody má černé velké 4 až 5 cm a je choulostivá na nadmořskou výšku - jen do nejteplejších poloh

2) alba - ta může mít plody barvy bílé, červené, fialové a rovněž černé, ale ty dozrávají v červnu až červenci a plody mají  poloviční velikost.

pokud budete mít zájem, tak se mi ozvěte či mi pošlete na vás kontakt a můžeme se domluvit. Zdůrazňuji, že se jedná jen o omezené množství, a je to jen pro lidi, kteří ví co opravdu chtějí a co pak mají.

email: george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.73 (?), 12.10.2012 14:30

sháním ho už léta, zatím jsem o něj nezakopl. V zahradnictví mi ho chtěli objednat za cca 5000-7000 Kč. Asi jsem hodně podprůměrný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.62 (?), 2.1.2013 21:43

Myslíte moruši? Kousek od nás jsem vloni (2012) najaře koupila roubovanou pendulu 1,5 m výška za 350,-Kč. Měli tam Trnavskou a ještě dvě nebo tři odrůdy výška od 1 do 1,5 m, cena od 300,- do 350,- Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika