Catalpa - znovu neobráží



terik32 - (4) - 92.50 (?) 
15.6.2012 13:43, zobrazeno: 4867x

dobrý den, můžete mi někdo poradit co teď s Catalpou. Začátkem května jsme koupili novou - napučenou, zasadili a začala obrážet. Pak přišli 2x po sobě mrazíky a vždy ty malinké lístečky pomrzly. Co teď s ní dál, větvičky jsou pružné ale pupeny nalité nejsou a zbytek lístků usychá. Vody myslím má dostatek a ne přebytek, vím že kořeny jsou dužnaté a nesnáší přelití. Zkuseli jsme pohnojit dle rady v zahradnictví a stále se nic neděje.

Co s ní koupit novou nebo myslíte že obrazí ještě letos či příští rok? Nemám zkušenost.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 149.19 (?), 11.7.2012 16:13

S katalpami je to těžké, rády namrzají. Mám ale osobní zkušenost, že si jich můžete sami ze semínek ze zralých lusků vypěstovat spoustu. Stačí, aby jste si našli nějakou v okolí sebrali lusk až bude zralý a je to. Uvnitř má spoustu drobných semínek a z jednoho lusku jich budete mít spoustu. Takhle jsem aspoň přišel ke katalpě já sám. Nebudete mít ale zakrslou formu Nana, ale velkou. Nana myslím snad ani plody nedělá, nebo jsem to nikdy neviděl. Standardní forma se mi ale stejně líbí víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika