"Plíživá" choroba vysetých letniček



Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?)
11.4.2010 10:56

Paní Olgo, zdravím. Je to moc smutné, o to víc, že vím, jak máte krásnou zahrádku a jak kytičky milujete. Neumím Vám odpovědět, ale podle všeho bych soudila, že rostlinky trápí houbové choroby a zkusila stříknout Previcurem. Mně se nikdy nic moc nedařilo, letos všechno, jenom ty černooké zuzany jsou pořád maličké. Já stříkala substrát výluhem z tabáku (spařit horkou vodou). Pokud někdo nebude vědět určitě a neporadí odborně.

Držím palce moc a moc a všechno bude dobré!!! D.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Kosmatec - (18) - 112.40 (?), 11.4.2010 8:14, zobrazeno: 5631x

Prosím o radu.

Chtěla jsem mít letos překrásný balkon doma v paneláku a nádheru na chalupě.  Vysela jsem celý balíček balzamín,  černooké zuzany a dalších povíjnic, aksamitníky bílé i velkokvěté nízké, vitálku. Vše vyklíčilo a rostlo, vše jsem pikýrovala do kelímků, vše rostlo.....až  . Začaly vadnout a kroutit se lístky nejprve povíjnice, pak všechny balzamíny a dnes jsem zjistila totéž i u aksamitníků - i když zatím ne u všech. Mšice rostliny nemají - prohlížela jsem i lupou, ale pozoruji  někde hnědé skvrnky. Lístky se kroutí čím dál víc, rostliny přestaly růst - určitě zahynou. Ví někdo jak zabránit tatálnímu vyhlazení mých rostlin? Nemoc se týká jen  (zatím)vysetých letniček  (substrát jsem koupila, přidala i vlastní z kompostu). Nikdy dříve se mi nic podobného nestalo.

Děkuji

Olga J

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 11.4.2010 10:56

Paní Olgo, zdravím. Je to moc smutné, o to víc, že vím, jak máte krásnou zahrádku a jak kytičky milujete. Neumím Vám odpovědět, ale podle všeho bych soudila, že rostlinky trápí houbové choroby a zkusila stříknout Previcurem. Mně se nikdy nic moc nedařilo, letos všechno, jenom ty černooké zuzany jsou pořád maličké. Já stříkala substrát výluhem z tabáku (spařit horkou vodou). Pokud někdo nebude vědět určitě a neporadí odborně.

Držím palce moc a moc a všechno bude dobré!!! D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kosmatec - (18) - 112.40 (?), 11.4.2010 23:30

Děkuji za radu paní   Danielo (asi).  Zítra koupim a zkusím doporučený postřik, ale současně zakoupím pro jistotu   semínka nová. Nevím jak se mohly rostliny -  téměř všechny - nakazit , proto chci   znovu experimentovat. Zaseji a později napikýruji rostliny pouze do zakoupené zeminy (snad více sterilní než moje kompostová, kterou jsem přidávala). Snad to ještě do léta vyroste nebo pohodlně zakoupím již vzrostlé květiny v zahradnictví

Napsala bych, ale nechápu - mail- v nicku.

Dík a pozdrav Olga J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 12.4.2010 9:36

paní Olgo, přečtěte si ještě, jak lidi-kolegové nadávají na substráty. Myslela jsem, kdyby se Vám nic nepodařilo a nebyly jsme moc daleko od sebe, že bych Vám nějakou sazeničkovou výbavu darovala. Jasně, experimentujte, tím previcurem se i prolévá substrát. Držím palce, aby se to napodruhé povedlo. Jinak, když se klikne na jméno-nick, tak se objeví detaily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika