Jste také fandové do bylinek?



host - 173.149 (?)
4.3.2008 8:23

Doporučil bych i pěstovat si Řimbabu obecnou pro její léčivé účinky a navíc je i hezká.  Tak třeba na migrénu je dobré sníst denně jeden lístek. vložit mezi chlebyy jinak může způsobit v ústech vyrážku. Při zánětu středního ucha vložit lístek do ucha a zánět odezní, ale pozor pokud je zánět v pohlavní oblasti tak max na 10 vteřin. Je vhodná i na štřevní potíže, koliky, pohlavní orgány, zimničné záchvaty a pod. To píši neb bylinky nejen pro kuchyni jsou vhodné...Hezký den

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 159.11 (?), 16.10.2009 19:30
Dobrý večer, připojím se k bylinkářům s dovolením.Dnes mi dorazily miminka od Krulichů.Musím doporučit, rostlinky zdravé, výborně zabalené..tak se kamarádím s pupečníkem, astézským cukrem, vytrvalou bazalkou, tak snad u mne tu zimu zvládnou bez stráty kytičky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.67 (?), 13.3.2014 23:37

Prosím Vás, chcem sa opýtať, je ešte priskoro sadiť bylinky vonku alebo ako? Cez víkend sa má vraj ochladiť..Sadíte ich rovno vonku, alebo naprv vnútri v kvetináči a potom presádzate??? Aké je naleošie hnojivo pre bylinky a ktoré sa oplati mať na slnku a ktoré v polotieni? 

Veľké Ďakujeéém 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.252 (?), 5.4.2011 20:06

Dobrý den, s bylinkama prave zacinam. Dneska jsem si v OBI koupila Saturejku, ale nejsem si uplne jista jestli je to opravdu ona. vypada jinak jako na netových fotkach, ma oble listky a voni neco jako mata, citron a jeste neco ostrho... jak poznam jestli je to opravdu ona??  a jak ji pouzivate?? Dekuji ingrovah@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.10 (?), 6.4.2011 20:31
Vážená paní saturejek je více druhů, jako koření se používá jednoletá saturejka zahradní což je klasika. z dalších saturejek co se pěstují jsou vytrvalá saturejka horská a dále méně běžná saturejka plazivá (spicigera). vytrvalé saturejky se spíš než koření používají na léčivý čaj. Tyto saturejky pěstuji na zahrádce. Z dalších saturejek se objevila popínavá saturejka douglasova, která se pěstuje v závěsných květináčích, údajně voní po mátě. Bez fotografie nebo latinského názvu rostliny se dá těžko zjistit o jaký druh se jedná? Zkuste se podívat jestli někde není název rostliny, nebo prodavač pokud tomu trochu rozumí by Vám měl sdělit co Vám prodal a pokud to neví tak ať se podívá do dodacího listu zboží. Saturejka zahradní se používá jako koření místo pepře. bylinář Vladimír
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.210 (?), 4.5.2011 7:10

Dobrý den, zaujal mne Váš příspěvek - máme totiž obdobný problém. Psi nám občůrávají tůjky, které máme před domem a díky tomu jsou jejich spodky splálené a úplně oschlé. Tak jsem se chtěla zeptat, o jaké konkrétní bylinky se jedná, které by ty pesany odpudily.

Děkuji za odpověď,

zdraví Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.149 (?), 4.3.2008 8:23

Doporučil bych i pěstovat si Řimbabu obecnou pro její léčivé účinky a navíc je i hezká.  Tak třeba na migrénu je dobré sníst denně jeden lístek. vložit mezi chlebyy jinak může způsobit v ústech vyrážku. Při zánětu středního ucha vložit lístek do ucha a zánět odezní, ale pozor pokud je zánět v pohlavní oblasti tak max na 10 vteřin. Je vhodná i na štřevní potíže, koliky, pohlavní orgány, zimničné záchvaty a pod. To píši neb bylinky nejen pro kuchyni jsou vhodné...Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.112 (?), 4.3.2008 22:07

Já používám bylinky na vaření i na čaje  čím dál víc, taková domácí majoránka se nedá s kupovanou srovnat, doporučuji to vyzkoušet. Mám také mimo jiných i heřmánek římský, neví někdo na co se přesně používá? Vím jen, že je součástí Fernetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.3.2008 23:06

Tady na té adrese je moc pěkné povídání - nejen o heřmánku římském a jeho použití.    http://www.magica.cz/B-slunce.html    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.120 (?), 6.3.2008 12:43
Zdravim. Pridavam sa k Vam - fanusikom byliniek vsetkeho druhu... Pisem diplomovu pracu o liecivych bylinkach v expozicii botanickych zahrad, bylinky su krasna a vdacna tema, mozem jedine odporucit venovat sa tejto krasnej, chutnej a vonavej problematike. Zelam Vam karasny den a nech rastu. Majo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.3.2008 14:17

Letos chci zkusit pěstovat saturejku. Pěstovala jí moje babička a přidávala jí do karbanátků místo majoránky. Karbanátky měly opravdu dobrou a zajímavou chuť.  Prý je dobrá proti nadýmání?  Znáte někdo tuto bylinku?  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika