Králící a kukuřice



Stránky: 1,  2   
host - 199.3 (?) 
15.1.2012 13:54, zobrazeno: 70969x

Nemáte někdo zkušenosti s krmením králíků kukuřící? Mě se kolem svátku pár mladých králíku nafouklo a nevěděl jsem proč a známý mi říkal, že to může být kukuřící, kterou jsem sbíral na poli. Prý ji stříkají pro rychlejší růst. Právě na svátky jsem jim kukuřici dal na přilepšenou :-). Potom se asi nafoukli a během čtrnácti dní jich pět uhynulo. Teť ti ostatní vypadají lépe tak si myslim, že Kokcidióza to nebude, jinak by se asi nezlepšili, ikdyž jsem jim dával do vody živočišné uhlí.

Tak by mě zajímalo jestli je možné aby to bylo z kukuřice.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
karlííček - (26) - 64.242 (?), 15.1.2012 14:07

na přilepšenou? Vy jste jim nikdy před tím jí nedával??Byla vysušená?? Je jasné, že máte pravdu s tím rychlením, ale postřikem to není... musí se začít dávat pomalu v malých dávkách.Kukuřice obsahuje hodně tuku a pro králíky to je stejné jako by jste vypil vy sklenku sádla..místo uhlí kupte za stovku 1l Acidomidu a dávat podle návodu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.3 (?), 17.1.2012 7:51

Dával jsem kukuřici i před tím, ale právě bez problémů.Je vysušená a dobře ji i skladuji. Nedával jsem ji pravidelně jen vždy na tu,,přilepšenou" aby hodně nezatučněli. Je pravda, že tym malým jsem ji dával po prvé, tak je to možna tak jak píšete.Ještě jsem slyšel, že někdo dává do vody jednou za týden ocet, jako prevenci, tak to vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.101 (?), 12.10.2012 13:28

Já dávám kukuřici velkým králíkům dvakrát až třikrát týdně celé léto od mléčné až skoro do nové a nikdy s tím nemám problémy.Do vody dávám jako prevenci ocet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.182 (?), 12.10.2012 19:59

Jako prevenci dávám také ocet do vody a někdy vrbové větvičky.Kukuřici nedávám.Našim ušákům dělám míchanici: granule s lečivem, ovesné vločky a ječmen.Samozdřejmě seno.Krmím jen suchým.Pro zpestření mrkev nebo řepa,1-2x týdně.Mám chov bez úhynů.Atˇ se daří, Radek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.254 (?), 4.3.2015 17:27

Takto krmim králíky kukuřici spoustu let bez problémů. Dávám jenom kukuřici, jiné zrno nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.102 (?), 12.9.2020 13:00

kolik octu se davá do vody jako prevence?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.38 (?), 11.11.2012 12:17

Dobry den v kolika měsících mužu dat kralikum kukuřici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.57 (?), 12.11.2012 21:15

Prominte, ale nedá mi to a musím na jednu Vaši poznámku reagovat. Postřitk pro rychlejší růst kukurice? to myslíte fakt vážně? co je to za blbost. Kukuřice se v době růstu pouze stříka proti plevelům a škůdcům. a to v době, kdy zde žádné palice ještě nejsou. A pak se pouze přihnoje pro dostatek živin a kvalitní vyvoj rostliny. Používá jí se většinou nějaká dusíkatá hnojiva a v pozdější fázy se přidává postřik mikroprvky. Zádný postřik pro rychlejší růst se nepoužívá. Nemluvě o tom že když už kukuřice je ve fázích palic, které by jste mohli sklízet, tak je tak vysoká že do ní nikdo postřikovačem nepojede nebot by ji polámal. tak prosím Vás přestantu vykládkat takové bludy jako že postřik pro rychlejší růst. to možná funguje u živočichá že se používají hormony pro rychlejší růst ale ne u kukuřice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.9 (?), 14.11.2012 18:03

Není problém v samotné kukuřici, ale době sběru. Nutno ji z pole co zbyla po sklizni sebrat co nejdřív, protože, jak jsem viděl, tak před zaoráním je plocha ošetřena postřikem - nezkoumal jsem ovšem čím přesně, to by se musel směrovat dotaz na stránky zemědělců.  A za další, na zemi ležící klasy v podzimním vlhku brzy prorůstá plíseň, která svými toxiny ohrožuje zdraví králíků. Kvalitní zrno kukuřice mi nikdy při skrmování neškodilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika