Jak zabít rychle a účinně králíka



host - 150.101 (?)
3.1.2015 10:55

Padesát roků jsem používal ruční mord ale ted mám asi rok jateční pistoli a mrzí mě že jsem si ji nepořídil daleko dříve.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 111.8 (?), 27.2.2016 10:18

Nevím co jste si koupil za paskvil.Pružina vůbec není slabá.Asi s ní neumíte porážet.Já jsem s ní velice spokojen.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.46 (?), 27.2.2016 23:19

Tak já mám s pistolí několikaleté zkušenosti a musím říct, že funguje výborně na mladé králíky do 6-8 měsíců. Když jsem zkoušel usmrtit vysloužilé chovné kusy, tak se mi párkrát stalo, že pistole lebku neprorazila. Musí se opravdu hodně přitlačit a králík nesmí s hlavou hýbat. Pokud je pak králík jen omráčený, tak je lepší ho rychle chytit a vykrvit a to trápení mu ukončit.

Taky mi chvíli trvalo, než jsem přišel na to správné místo, kam mířit (v návodu bylo mezi uši, a to je hloupost, musí to být blíže k očím).

A ještě jedna věc. Ten, kdo tvrdí, že po použití pistole se nedá použít mozeček pro kuchyňské účely, tak s touto pistolí nemá žádnou zkušenost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.101 (?), 3.1.2015 10:55

Padesát roků jsem používal ruční mord ale ted mám asi rok jateční pistoli a mrzí mě že jsem si ji nepořídil daleko dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 4.1.2015 1:36

Jsem ráda, že jste s ní tak spokojený. Mohl byste mi prosím popsat jak to probíhá?

Tedy kam míříte, jak králíka držíte nebo spíš jestli má o něco opřenou/položenou hlavu. Zda když projde trn králík prostě padne a pak rovnou vykrvíte... vykrvujete jak leží nebo ho držíte/zavěsíte?

Nechci se vyptávat na takové morbidní otázky, ale je to pro mě opravdu důležité vědět.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.91 (?), 4.1.2015 8:15

Padesát roků jsem používal ruční mord.

Udělat to rychle, šetrně ke zvířeti a vždy se 100% výsledkem.Nevím jak králík, ale prase jsem viděl běhat i po třetí ráně.Patrony byly na hovezí a střílečka v pořádku.To jen, aby si nedělal stále někdo iluze, že zvolil něco vyjímečného a pak se nezhroutil když mu králík obživne.Bude polozabitý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.8 (?), 4.1.2015 9:54

Pistoli mám 3 roky a ještě se mně nestalo že by králík obživl.Pokud je králík sám v kotci tak střílím v kotci, jestli je jich v kotci víc tak ho vezmu do náručí a přenesu na stůl.Chytím za uši, přitisknu hlavu o desku stolu a střelím cca 1-1,5 cm od uší směrem k očím (lebeční ploška).Projede hrot do mozku králíka a zbaví jej všech životních funkcí.Pak ho vezmu za zadní běhy, pověsím a vykrvím.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.91 (?), 5.1.2015 7:06

Souhlasím a věřím.Nám se taky nikdy nestalo, že by podříznutý králík obživl.To prase bylo střelené taky přesně jako každé.Akorát má někdy jinak mozek.To si ověříte už jen na štočku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 5.1.2015 7:21

Stařeček se stařenkou, sil už moc nemaje, stříleli králíky stovkou hřebíkem a kladivem, prase se běžně ráželo-a i dnes, když selže pistol-tupou stranou pantoku-velkou sekerou. Tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.230 (?), 12.3.2016 19:14

Hned na začátku musím říct, že zabíjení mi nedělá žádnou radost. Beru to jako nutné zlo. Já zabíjím králika způsobem, že mu zlámu vaz na jedna-dvě.  Při tomto způsobu nevznikají na mase žádné otlaky, modřiny.

Postup je následující: Vezmu králika na klín a nechám ho zklidnit. Pravou rukou (jsem pravák) ho vezmu za hlavu zhora, tak abych palcem měl na hlavě králika k zátylku. Levou rukou držím králika za nohy. Při vlastním aktu na jedna králika zvednu levou rukou vzhůru a natáthnu do od sebe. Na dvě právou rukou zatlačím na zátylek králika. V tom okamžiku mu okamžitě zlomím vaz. Jde to strašně jednoduše. Naučil jsem to i ženy, jde to velmi snadno. Takto zabitý králík se nehýbe, tak se podřízne nožem pod krkem a nechá vykrvácet. Kdo se to chce naučit, je dobré si to vyzkoušet na jinak zabitým králiku. Snad jsem to napsal srozumitelně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 32.14 (?), 13.3.2016 2:20

Děkuji za podrobný popis.

Neumím si to v praxi příliš představit, tedy myslím tím to, zda bych to tímto způsobem zvládla, ale rozhodně, pokud to má člověk "v ruce", mi tahle metoda připadá asi nejrychlejší a nejhumánnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika