Ružičková kapusta



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.38 (?)
1.10.2010 12:56

Při letošním, koncem léta, deštivém počasí se mi otevřely i švestky. Vzrůstnost a chuť je dána asi i přehnojením dusíkem. Odlomení vrcholu v těchto souvislostech bude mít vliv na rozvinutí a růst růžiček.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 158.178 (?), 21.4.2010 19:59, zobrazeno: 7074x

Ráda bych věděla, proč se mi otevírají růžičky na rostlině. Ať dělám cokoli-pořád jsou otevřené Předem děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.26 (?), 26.4.2010 21:32

Promiňte mi můj asi hloupý dotaz - Vám se fakt už teď v dubnu otevírají růžičky na kapustě? Jak to proboha děláte? Mně teprve vylezly brambory tak pět centimetrů nad povrch půdy! A salátky mají tak pět milimetrů!   Ještě k Vašemu dotazu - máte svoji sadbu, nebo kupovanou? Možná by to mohlo být nějakou chybou při předpěstování. Buď nachládly nebo naopak byly moc v teple. Třeba je to odrůdou, čert ví. Ale to jsou jen moje domněnky. Snad někdo poradí. Zkuste se zeptat třeba i v zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.95 (?), 30.9.2010 21:44

Chtěla bych se zeptat zkušenějších pěstitelů, na růžičkové kapustě jsem srpnu ulomila vrchol, prý se to má dělat, ale místo uzavřených růžiček mi na rostlině vyrostly obrovské otevřené růžice mezi nimi jsem našla asi dvě uzavřené růžičky, ale ty jsou na ochutnání strašně hořké, rostliny jsou vysoké víc jak metr a průměr košťálu je asi 8 cm, ještě nikdy se mi to nestalo a to růžičkovou kapustu pěstuji každým rokem, nemůže to být třeba nějaká krmná odrůda (pokud nějaká existuje), nebo čím by to mohlo být. Děkuji. Jarka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.38 (?), 1.10.2010 12:56

Při letošním, koncem léta, deštivém počasí se mi otevřely i švestky. Vzrůstnost a chuť je dána asi i přehnojením dusíkem. Odlomení vrcholu v těchto souvislostech bude mít vliv na rozvinutí a růst růžiček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika