Vodnice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?) 
16.6.2013 8:04

Tak něco dám na záhon do polostínu a navrch netkanou. Něco dám do kalfasu a učiním bezpečnostní opatření proti různým nekalým živlům: Velkou podmisku, do ní dnem vzhůru menší podmisku, na ní kalfas a do velké podmisky naliji vodu. To by mělo zabránit mravencům a slimákům přístup. Pro jistotu použiji kupovaný nějaký substrát, do kterého dám trochu písku. Vloni jsem dala do dvanáctilitrového kalfasu nšěkdy v březnu karotku a koncem června jsem sklidila. Jj zprávu podám :-)))


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 4.8.2013 11:17

Pro Renatu Reniii
Tak jsem s vodnicí dopadla, jak sedláci u Chlumce. Vysela jsem ji 17.6., něco do polostínu, něco do kalfasu. Zvolila jsem nevhodný čas, suché a horké počasí. Třikrát denně jsem zalévala,  rostly hlavně natě. Včera jsem ji vytáhala a dala králíkům. Natě půl metru, pod nimi mrcásky jak malinké řepy, dřevnaté. V září to zkusím ještě jednou a taky s ní asi skončím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 4.8.2013 11:19

Jo, a králici ji nežrali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 4.8.2013 12:13

frown nezbyde než si jí kupovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Neon - (2) - 16.250 (?), 4.8.2013 12:46

Moc hezke mrkve. To vam vyrostlo tolik mrkvi v tom jednom kyblu? To zasnu. Jake bylo slozeni pudy? Popripade jake hnojiva? Dekuju :)

K vodnici - co takhle prejit na turin :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 9.8.2013 21:55

Ano,  všechny karotky v tom dvanáctilitrovém kalfasu vyrostly. Při pohledu shora byly tak nacpané na sobě, až jsem myslela, že budou čtyřhraného průřezu :-). Půda byla asi půlka kupovaného substrátu (už nevím jakého), asi půlka běžné zeminy ze zahrádky a cvrk písku. Nádoba v přes poledne ve stínu. Zálivka běžná a při výšce natí kolem 15 cm asi jednou týdně jsem do kropice přidala menší množství hnojiva, jaké bylo doma. Letos žádná sláva, úroda chudá a minikarotky jako dřevo. Za to letos se mi nadmíru vydařila cibule. Ty největší o průměru až 10 cm už to mají za sebou. Skončily v čalamádách a v leču.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika