Termin sklizeni mrkve



host - 97.78 (?)
28.10.2009 22:28

V loňském roce jsem měla "sklizenou" mrkev zahrabanou v záhoně a přikrytou nějakou gumovou podlážkou (asi z auta). Chodila jsem pro ní ještě v prosinci do tohohle krechtu a vyhrabávala ji z pod sněhu. Byla krásně šťavnatá a rozhodně méně červivá, než ze sklepa - červíkům se za chladu nechtělo pracovat. Věra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 28.10.2009 21:53, zobrazeno: 7130x
Ahoj myslim si ze cim dele zustane v zahone tim lepe, nebot dele bude cerstva ve sklepe. takze ani listopad neni problem pokud teploty pravidelne v noci nejdu vyrazneji pod nulu. takze az nejake mrazy pod -3 pokud by se mely opakovat. Je nejaka namitka proti tomuto predpokladu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.78 (?), 28.10.2009 22:28

V loňském roce jsem měla "sklizenou" mrkev zahrabanou v záhoně a přikrytou nějakou gumovou podlážkou (asi z auta). Chodila jsem pro ní ještě v prosinci do tohohle krechtu a vyhrabávala ji z pod sněhu. Byla krásně šťavnatá a rozhodně méně červivá, než ze sklepa - červíkům se za chladu nechtělo pracovat. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 18.10.2011 9:46

tak letos uz preckala -5, pri zemi mohlo byt klidne -10.  Takze nechat co nejdyl? topinanbury samozrejme sklizim prubezne v zime, u mrkve je to nezvyk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 6.11.2011 18:33

Nu ale dratovcum, zelenině zase tolik mraz nevadi.A dratovci na zahoně svědči o zanedbani agrotechniky, tedy vyvarovat se pěstovani podobne zeleniny nebo stejne na jednom zahonku po sobě.V podstatě by jsem jako prevenci doporučil použit osvědčene dusvapno jak po podzimni sklizni tak mnohdy i před jarnim vysevem.-dratovci nenapadaji pouze kořenovou zeleninu ale i brambory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 147.107 (?), 18.10.2011 11:04

Námitky 3.Po 4 dnech mrazů -8 pro ni půjdete s dynamitem. Není po ruce, musíte ji vyhrabávat když chcete kousek do poléfky. Sežerou ji myše, máte-li jaké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.10 (?), 8.11.2011 15:21

To abych tu mrkev už "vykopala" :-) Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika