Seti kořenove zeleniny v září



host - 225.138 (?)
25.12.2016 8:06

No naši sázeli petržel loni na podzim v listopadu a dopadlo to tak, že museli ještě 2x dosazovat, já sázel pastiňák v březnu a byl bez chybičky, před Vánocema sázím jen česnek a teď testuju ozimou cibuli.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 225.138 (?), 25.12.2016 8:06

No naši sázeli petržel loni na podzim v listopadu a dopadlo to tak, že museli ještě 2x dosazovat, já sázel pastiňák v březnu a byl bez chybičky, před Vánocema sázím jen česnek a teď testuju ozimou cibuli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 25.12.2016 8:39

A kdy vyséváte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.102 (?), 25.12.2016 10:56

Vypěstovat úspěšně kořenovou zeleninu považuji v posledních 20ti letech za jedno z největší dobrodružství v zahrádkaření. Dřív vyklíčilo a vyrostlo prakticky všechno co jsem zasel. Jaro bylo kontinuální bez výkyvů. Dnešní škubavé změny klimatu dělají s výsevy divy. Chvíli mokro, chvíli sucho, zima, teplo atd. Semínka jsou z toho zblblá. Po několika letech se mně v 2016 podařilo vypěstovat mrkev. Považuji to za zázrak. Velkopěstitelé mrkve dělají mrkev v posledních letech ZÁSADNĚ jen pod umělou závlahou. Doby kdy mrkev zaseli a ta bez umělé závlahy vyrostla a na podzim ji vyorali už dávno minuly.  Lidé si stěžují na špatná semena. Semena jsou dobrá, ale počasí je špatné. U nás je dnes asi 150 klimatických minipásem stále se měnících. Někomu něco vyklíčí a někomu ne. I když postupuje standardním způsobem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 134.35 (?), 25.12.2016 20:29

Standardní způsob je zasít a hlavně zpočátku, než vyklíčí a trochu zesílí, pravidelně zalívat. Dělám to tak každý rok a nikdy jsem neměl nejmenší problém s pěstováním mrkve. Dávat vinu počasí při pěstování mrkve, hmm... to by mně nikdy nenapadlo. Zrovna mrkev je naprosto bezproblémová a téměř bezpracná zelenina na pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika