Jak na pěstování petržele?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?) 
14.5.2013 21:34

Dobrý den, loni jsem zkoušela taky předpěstovávat kudrnatou petržel. Část jsem zasela přímo na záhon (někdy v březnu) a část předpěstovala doma. Sice sklizeň byla zhruba ve stejnou dobu (ta předpěstovaná se musela vzpamatovat z přesazování), ale předpěstovávala jsem o něco později oproti té přímo vyseté na záhon.

U předpěstované bylo dobré, že jsem je dala dost daleko od sebe a víc narostly (tu zkušenost jsem měla z předešlého roku, kdy mi na záhoně vyrostly jenom 3ks petržele, z asi dříve nevyklíčených semen. Proto jsem taky zkoušela předpěstovat).

Letos jsem nemohla zavčas vyset petržel, tak ji všechnu předpěstuju, zatím jsou malé a ne všechny vyklíčené, tak na záhon půjdou za "dlouho", ale myslím, že to bude v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 90.250 (?), 9.4.2013 13:09

Tak jsem dle rady vysela petržel první týden v březnu. Hrůbky dosud zejí prázdnotou.. Je ještě šance, že po těch měsíčních mrazech vyklíčí, nebo ji mám rovnou přeset? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 9.4.2013 14:16

Měla by ještě vyklíčit, někdo seje petržel na podzim a taky vyklíčí. Zakryjte netkanou textilií a pokud bude teplo tak do čtrnácti dnů bude venku. U nás ještě leží sníh a o nějakém setí petžele nebo čehokoliv si můžu nechat zdát. Ale pokud se zaseje do konce dubna tak to ještě dožene.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.250 (?), 9.4.2013 14:43

Děkuji, zakryju. Přeju, ať brzo sejete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 9.4.2013 14:56

Dano T. a to je kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 9.4.2013 17:02

sever okresu BK ale už jsem rozsypala trochu dřevěného popela na sníh ať tomu pomůžu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 9.4.2013 19:50

...dyž já nevim, co je BK... Zapište to prosím do Uživatelského nastavení polopatěsad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 9.4.2013 19:55

Předloni jsem měl na petrželi v místě co končí listy a začíná kořen a na kořeni, co kouká ven, mraky mšic. Tak z toho tuplem nic nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 9.4.2013 21:49

Taky jsem měla na petrželi loni spoustu mšic (i na karotce), letos jsem jí už nevysela... stejně mě moc nešla, jen pár kousků mělo slušnou velikost a do toho ty mšice... petržel si prostě koupím sad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 10.4.2013 19:10

BK je Blansko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika