Kocour cestovatel



host - 234.4 (?)
20.9.2011 10:26

Dobrý den, kocourka Matýska máme zpět! Jsem nesmírně šťastná, našli nám ho bezdomovci, u kterých asi 3 týdny přebýval. Když viděli leták a porovnali kocourka s tím na obrázku, volali mi z telefonní budky... Už máme Matěje od včerejška opět na chalupě, okamžitě poznal známé prostředí a byl znovu tak přítulný a milý, jako předtím. Vrátil se nám přesně za 3 měsíce, co se ztratil (19.6 - 19. 9.). Dneska půjdu bezdomovcům ještě poděkovat a dát nějaké peníze. Děkuji všem, kteří se mi snažili poradit a pomoct, slíbila jsem, že když se nám kocourek vrátí, tak napíšu. Opatrujte si svá zvířátka a mějte se fajn.Renata.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 24.3.2010 21:14

Hezký večer, tak tabletu jsem vpravila do toho našeho rozmlsance až v Pribiňáku.Nevím jak to ty zvířata poznají, že se děje něco, co se jim, ale vůbec nebude líbit.Potají, třebas doma nachystám kapku, nesu ji tak, aby nebyla vidět a ač do té doby se kocour klidně provaluje na trávníku, jen mě zmerčí, v tu ránu je pryč.Pes, to je jdnodušší, toho na dvoře někde odlovím, ale kocour to vezme přes plot a jsem nahraná.

Jinak jestli chodí "mlsat" i jinam nevím, ale řekla bych, že asi ne.Někteří sousedi dají kočce polévku a do ní zbytek brambor od včerejška a strašně se diví, že k tomu čuchne a jde raději na mléko.Tuhle se mi kolem domu motal krásný zrzavý kocourek.Hubeňoučký, tak jsem donesla konzervu a nakrmila ho.Pak šel pán a prý kočka je z opuštěného baráku a lidi jí tam nosí krmení, zbytky cukroví od Vánoc a ta mr..rozmlsaná to nežere a já jí dávám maso... Tak nevím, nevím jestli ten náš třeba chodí na to cukroví???Přeji krásný večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.56 (?), 26.3.2010 11:22

Že se kocour vrátil z třicetikilometrového exilu mne vůbec nepřekvapuje. Kočky mají vyvinutý orientační smysl a jsou vázány na chalupu narozdíl od psa, který je vázán spíš na člověka. To vyhubnutí lze vysvětlit tím že Vašeho kocoura nikdo u chalupy nekrmil, tak si musel opatřovat sám obživu a moc dobře to neuměl když byl zvyklý na Vaše vybrané pochoutky. Kočky se běžně vrátí když je odvezete 100 km od baráku. Pokud je odvezete dál než 100 km, jejich orientační smysl už nestačí.

Sluncem bohatý chalupář.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 26.3.2010 13:47

Něco takového jsem o kočkách taky slýchával, ale nevěřil jsme tomu. Kromě toho našeho kocoura neznám jiný případ, že by skutečně kočka našla z dálky cestu domů. Naopak jsem několikrát slyšel o případech, kdy někdo, aby se zbavil kočky, ji zavezl pár kilometrů od chalupy a tam ji vypustil a kočka už se nevrátila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 26.3.2010 18:09

Souhlas, většina jich netrefí, nebo v cizím prostředí narazí na nepřítele - od psů, myslivců, aut, nástrah cokoli. Jinak by nebylo tolik zaběhnutých koček v pátrání na příslušných stránkách. A pak se v novinách objeví ty rekordmani, kteří překonali víc než 100km. Bohužel, jsou to výjimky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.130 (?), 11.1.2011 1:02
O tom je ten vtip, jak páníček nemá rád kocoura své ženy a tak ho odveze 2 bloky od baráku a než se vrátí autem domů, kocour mu sedí na křesle, podiví se, tak odveze kocoura 15 bloků od baráku a když se vrátí domů, kocour už je zase na křesle. Naštve se a než se žena vrátí domů odveze kocoura 30 bloků od baráku - 5bloků rovně, 3 doleva, 2 doprava, pak rovně... kocoura vyhodí ven. Za hodinu volá domů ženě:,,Maruš, je doma kocour?" Maruš:,,Ano, je" Muž:,, Dej mi ho prosím tě k telefonu, nemůžu najít cestu domu..." Přeji hezký den a ať se dočkáte svých mazlů, ale pamatujte, že kočka je kočka a toulání je její přirozenost...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.4 (?), 21.6.2011 9:18

Dobrý den, přečetla jsem si Váš článek a musím říci, že mi v tuto chvíli dodal naději. Nevíte, kolik km je kocour zvládnout za den?

Tuto neděli 19.6. se nám stala velmi smutná příhoda. Máme na chalupě 11 let dva kasrtované kocoury, kteří tam mají své zázemí (vlastní místnost s volným východem "lítačkama" kdykoliv ven, v zimě jim přitápím elektrikou a samozřejmě to nejlepší žrádlo). Jeden z nich byl tento víkend nemocný. měl prokouslou a hnisavou tvář. Veterinář po vyčištění hnisu naordinoval ATB 2x denně. Rozhodli jsme se, že ho tedy vezmeme na týden do Prahy a zase po týdnu zpět. Při přechodu z auta do bytu se však kocour šíleně splašil a utekl. Vím je to naše vina, strašně si to vyčítám. Protože se po něm slehla zem, věřím, že se vydal zpět na chalupu. Vyvěšujeme plakáty, ale nikdo ho nikde neviděl. Děkuji za naději, že se mi můj miláček vrátí. Chalupa je vzdálená asi 70 km, vzdušnou čarou možná méně (Sedlčansko, Krásná Hora). Prosím pokud máte někdo zkušenosti s návratem kocoura a za jak dlouho je schopen uběhnout 70 km, napište mi. Moc děkuji Renata (renata.studena@seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 21.6.2011 23:18

Dobrý den Renato, to je mi moc líto, co se vám přihodilo  Člověk chce udělat dobře a neuvědomí si všechna nebezpečí s tím spojená, to znám taky... Každopádně Vám budu strašně držet palce, aby se kocour vyhnul všem nástrahám a vrátil se domů - nebude to mít nijak jednoduché, jen když si představím těch silnic kolem Prahy  Dejte nám sem prosím vědět, kdyby se přeci jen vrátil, hodně štěstí...

P.S. takhle prokousnutou tvář měla babči stará Micka mnoho let (nikdo s ní na veterinu nejel  ) Měla to asi od potkana a vždycky se jí to jednou za čas znovu zhnisalo, měla na stáří tlamičku potom do takového klaunského úšklebku. Ale dožila se s tím 21let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 23.6.2011 2:24

Dobrý den Renato.

Kocour určitě nevyrazil na chalupu. Bude se držet v okruhu několika málo set metrů od místa, kde utekl.KOčka je teritoriální tvor, nemá v hlavě žádný kompas a nikdy sama od sebe nikam necestuje. Na dálku do místa kde žila netrefí.

Kupodivu nejlépe funguje velmi jednoduchý, a pro pozorovatele zdánlivě směšný postup.

Člověk si vezme na dva-tři dny dovolenou , vypne mozek a pečlivě, stále dokola po celou dobu a to i v noci prochází okruh 200 -400 m okolo místa, kde kočičák zmizel, a kocoura volá a číčá.

Málo kdo z majitelů prchlého kočičáka na to má benzín a trpělivost, ale úspěšnost je poměrně vysoká, mluvím z praktické zkušenosti, navíc dvakrát reprodukované známými, kteří řešili stejný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 23.6.2011 10:29

..ali ide to aj bez benzinu. Idealny je bicykel, da sa zastavit, spytat sa, upozornit ludi. Tiez sme to takto spravili a po pol dni obchadzania... radius asi jeden km ci dva sme nasu macku nasli. Nakoniec zafungovala detska mafia... nejake deti asi 500 m od nas ju nasli.Este bola mladucka a stratila sa. Neskor sa to uz nestavalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.4 (?), 20.9.2011 10:26

Dobrý den, kocourka Matýska máme zpět! Jsem nesmírně šťastná, našli nám ho bezdomovci, u kterých asi 3 týdny přebýval. Když viděli leták a porovnali kocourka s tím na obrázku, volali mi z telefonní budky... Už máme Matěje od včerejška opět na chalupě, okamžitě poznal známé prostředí a byl znovu tak přítulný a milý, jako předtím. Vrátil se nám přesně za 3 měsíce, co se ztratil (19.6 - 19. 9.). Dneska půjdu bezdomovcům ještě poděkovat a dát nějaké peníze. Děkuji všem, kteří se mi snažili poradit a pomoct, slíbila jsem, že když se nám kocourek vrátí, tak napíšu. Opatrujte si svá zvířátka a mějte se fajn.Renata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika