Výsadba thují v prosinci?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 182.227 (?) 
1.12.2014 12:13

Pane Stando, stačí po výsadbě klasicky zalít a to je do jara všechno.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 243.114 (?), 1.12.2014 14:05
No, pokud nepřijdou holomrazy, že. Také jsme zasadili thuje na podzim, zalité byly, jenže nejdříve přišel holomráz a pak napadl sníh, bez oblevy. Všech cca 30 thůjí bylo poškozeno - u některých jen konce větví, některým uschly celé větve až ke kmínku. Ty nejvíce poškozené jsme vykopali, a zasadili na místo, kde nebyly tak vidět, vzpamatovaly se, ale ani po deseti letech nemají tu výšku jako ty téměř nepoškozené. Zajímavé je to, že jsme nevysadili všechny a ty zbylé v kontejnerech přežily zimu lépe než zasazené v půdě. Při oblevě totiž bal rozmrzl a zalili jsme je, v zahradě jen natál sníh a ke kořenům vysazených rostlin v zamrzlé půdě se nedostal...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.71 (?), 1.12.2014 20:38

Ve všech odpovědích plně souhlasím s přispěvatelem P.

Nikdy jsem nezažil zahradnickou firmu, aby v zimě "najela s lejtou, cisternou a zalévala" a to sázívají veškeré výsadby (tůje nevyjímaje) vyloženě až do zámrazu (i v době, kdy už je na povrchu země cca 3-5 cm zmrzlý škraloup.

Prakticky ve všech případech postačí důkladná zálivka hned po výsadbě.

Nemám však (dostetčné) zkušenosti s "písečnými půdami" v oblasti svobodných Dvorů na Královéhradecku.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 5.12.2014 7:49

Děkuji Vám všem, kteří jste reagovali na můj dotaz. Váhal jsem, ale rozhodl jsem se thuje nasadit. Do jamky nasypal substrát (univerzal B)a bohatě zalil. budu kontrolovat vláhu a uvidím. Zatím nějak mrznout nemá spíš pršet což mi nahrává. No uvidím na jaře, kolik ze sta to nepřežije. Doufám, že přežijí všechny. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika