Sciadopitys verticillata



host - 97.42 (?) 
15.12.2009 10:42, zobrazeno: 9020x

Dobrý den v létě jsem od manžela dostala tento nádherný jehličnan v hliněné nádobě.Bylo nám řečeno, že na zimu je lepší dát ho do chodby, aby nebyl v mrazu.Na některých internetových diskuzích ale píší, že je mrazuvzdorný.Začínají mu padat jehlice tak nevím zda ho nemám dát zpátky ven.Prosím moc o radu děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 65.68 (?), 15.12.2009 14:00

Co je příčinou opadávání Vašeho pajehličníku nelze na dálku říct. Může to být důsledek několika vlivů: Nedostatečné nebo přílišné zálivky, příliš vysoké teploty v současném umístění na chodbě nebo jiného onemocnění. Můžete zkusit rostlinu opatrně vyjmout z nádoby a prohlédnout kořeny, zda neuhnívají, pokud ano, zkuste nemocné kořeny opatrně zaštípnout do zdravé části a rostlinu přesadit do jiného substrátu. Z vlastní zkušenosti však mohu uvést, že pajehličník mráz určitě snáší. Jak silný, to už může záviset na dalších faktorech. Moje rostlina, zasazena v polostínu ve vlhčím místě přežila zatím dvě zimy, bez krytí,  s minimem -12°C a to bez poškození.  V každém případě bych pro překonání zimy ve vašem případě udělal: Zkontroloval kořeny rostliny a tu pak umístil ve světlém prostoru s teplotami nepřesahujícími příliš 0°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Leniki - (1) - 22.71 (?), 6.9.2014 11:58

Mám podobný problém, můj Sciadopitys verticillata přezimoval na chodbě paneláku - na světle, teploty kolem 12 C, což mu moc neprospělo. Bohužel ani léto na balkóně v polostínu ho nezotavilo, stále padá, některé jehlice má s černým povlakem, který lze setřít vlhkou vatou. Moc prosím o radu, chtěla bych ho zachovat, ale nevím, co s ním. Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.2 (?), 17.12.2009 19:48

Chyby bude v teplotě mám jej 3 roky na zahradě min.-15°C, takže jak radí kolega dát na místo -5°C-0°C a na jaro vysadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.38 (?), 6.10.2014 10:26

Já jej mám zasazený venku již několik let- minim. 6 -7- je to krásný stromek - bylo u nás i minus 28 st. a nic se nestalo - na zahradě mám celkem 3 kultivary, jeden velký má i soused a všechny odolávají mrazu bez problémů. sever. Morava, 300 m.n. Takže proč schovávat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 6.10.2014 20:16

Protože ho zatím mají v květníku. Venku vydrží jen ve volné půdě, dobře zakořeněný (výsadba na jaře). Doporučuje se místo se zimním stínem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.176 (?), 9.10.2014 21:20
Sciadopitis je zcela mrazuvzdorný, máme ho asi 30 let a že už byly nějaké zimy. Zasadili jsme ho myslím na podzim rovnou do trávníku. Jen někdy při holomrazech dostane mulch z ořechového listí. Roste moc pomalu, zatím nemá ani dva metry. Brzdí ho i blízkost jiných jehličnanů. Ivan.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika