pěstování hortenzie



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
17.8.2009 13:18

někdo tady uvádí že na hortenzie patří hnojivo jako na rododendron/azalky/borůvky, je to skutečně tak???

já používám klasický kristalon na hortenzie a na rododendron samozřejmě speciální hnojivo plus novou rašelinu dosypu každý rok

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 143.205 (?), 20.8.2009 13:11

Myslím na tu Vaši hortenzii a vzpomněla jsem si, jak je to s tulipány pěstovanými na pozemcích v Holandsku.  vysoká hladina spodní vody ano, ale písčitá, tedy propustná zemina.  Jinak by asi kořeny uhnily.  Jen pro zajímavost.   JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 72.31 (?), 20.8.2009 15:27

Zdravím Vás paní Jito a děkuji za názor. Zřejmě to tady tak nějak asi bude. Dvorek je vyložen ohromnými kameny, neb tady byla dříve stará zemědělská usedlost a po těchto kamenech jezdily žebřiňáky tažené kravkama a vozily úrodu z polí. Usedlost má tvar písmene "U". Vjezd, vlevo dlouhý obytný dům ukončený bývalými chlévy, proti vjezdu do dvora je stodola a vpravo domek se špýchary. Obrovský dvůr je chráněn ze severu, východu i jihu před větrem, je to velká opékací výheň a hortenzie si spokojeně kraluje přesně uprostřed. Před lety jsme na kamennou dlažbu dvora nechali navézt asi 20 cm škváry a na ní ještě asi 30 cm dobré zeminy. Všemu co se tady zasadí se náramně dobře daří. Dokonce mi říkají, že kdybych tady zasadila hrábě, tak že mi rozkvetou .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 31.8.2009 9:08

Děkuji Vám za reakci. Jako původní profesí vodařce mi nedalo spát, jak je to s tou vaší kytičkou , kde se bere vláha.  Teď je mi to již jasnější a závidím Vám Váš entuziasmus. Práce, které popisujete, musely žádat hodně síly a nadšení.  Není tajemstvím, kde je vaší kytičce tak dobře?  Lokalitu byste prozradit mohla?   Vaše názory mi konvenují.  JITA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 34.136 (?), 31.8.2009 14:51

Moje kytička, paní Jito, se nachází v Polabské nížině, ovšem na samém vršíčku kopce ve výši 360 m n.m. Před lety jsme při výkopových pracech zjistili, že naše usedlost včetně dvora sedí na skále. O vodařství bohužel nevím vůbec nic.  Odkud se tedy bere ta vysoká spodní voda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 17.8.2009 13:18

někdo tady uvádí že na hortenzie patří hnojivo jako na rododendron/azalky/borůvky, je to skutečně tak???

já používám klasický kristalon na hortenzie a na rododendron samozřejmě speciální hnojivo plus novou rašelinu dosypu každý rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.30 (?), 30.8.2009 13:19

Prosím o radu mám hortenzii už 5 let a na podzim jsem jí ostříhala asi o polovinu a letos mi nevykvetla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 1.9.2009 0:39

Bodejť by kvetla, když jste jí ostříhala květní pupeny. Protože pokud máte běžnou hortenzii s polokulovitým květenstvím, tak se pouze na jaře odstraňují suché konce větviček nad nejhořejším živým pupenem. Jakmile ji ostříháte víc, odstraníte pupeny založené v minulém roce.    Více se zkracuje méně běžná hortenzie latnatá (květenství tvaru jako šeřík), která ale kvete na nových výhonech.                                                                                Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika