pěstování cedru u nás.



Stránky: 1,  2,  3   
clayy - (2) 
14.1.2006 12:43, zobrazeno: 92168x
Moc prosím jestli má někdo zkušenosti s pěstováním cedru,aby se ozval.Já to léta zkouším ze semen od Palma Šenkeřík,ale marně.Taky bych chtěla vědět jaký druh by u nás mohl růst.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 1.2.2006 13:49
Myslím, že by se cedrům u nás celkem dařilo, bez ohledu na druh, ale nejlépe by to šlo semenáčkům ze semen sbíraných někde v chladnějších oblastech. U cedrů je ta zajímavost, že šišky padají ze stromů ještě zavřené a semena ještě dozrávají, takže nikde není jistota, že semena v sáčcích jsou zralá. Mě neklíčí,ať již Vámi zmiňované, ani z mého vlastního sběru v Maroku, v oblasti středního Atlasu, kde by mohly mít občas i k mínus 6 stupňům, ale měly by být zvyklé i na prudké změny počasí a na větrné počasí. Pár šišek ještě mám, zkusím je otevřít a jednu cvičně nechám do té doby, než se otevře sama.....
Šišky jsou z roku 1998
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.138 (?), 9.3.2006 17:38
 Dovezli jsme si malý cedr ( 20 cm ) z Libanonu a máme ho v květináči. Kořen byl obalen hlínou. Poradí někdo jakou hlínu používat u nás ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.237 (?), 1.4.2006 15:07
Na zahradě máme již osmým rokem Cedr himalájsky,ktery je již 4 metry vysoký a velice se mu daří.Letos ,ale poprvé má jehličí úplně rezavé a při dotyku opadává.Pár větví při zemi na jižní straně je sice zbarveno jak má,ale přesto je 90% rostliny ve výše uvedeném stavu.prosím poraďte jaké jsou šance na přežití rostliny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.82 (?), 3.5.2006 18:03
Cedry u nás
mám stejný problém s cederem  5let  zasazeným v  zahradě /jeho celkové stáří neznám/ v součastnosti dosahuje výšky caa 2,20 m celý zrezivěl a postupně všechno jehličí opadává ,po striho menší větve se jeví živý ,ale?
Je nějaká šance na záchranu ,co tuto reakci způsobilo k rezivění došlo přibližně počátkem dubna 2006 tz s příchodem prvních slunečných dní.
Děkuji za o dpověd
cobra@zaby.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.34 (?), 4.5.2006 7:33
Dobrý den. Sice se na dálku poměrně těžko odpovídá, když ten stromek není možné vidět, ale soudím, že je to reakce na letošní zimu. A to hlavně na její průběh. I když v některých místech byly i velmi silné mrazy, ale byly také teplotní výkyvy, což je velmi nepříznivé. V Minulém století došlo ke zmrznutí cedrů na našem území také, ale některé se poté vzpamatovaly a dnes to jsou krásné stromy. Viz školní statek zahradnické školy v Mělníku, kde je skvostný exemplář, který i plodí. Čili nezbývá nic jiného než počkat, jak to dopadne a zda vyraší nové jehličí. Pěkný den přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.154 (?), 7.6.2006 13:08
Rezivění je reakcí na letošní zimu, nemůžete počítat, když přivezete semena z teplejších oblastí, že stromky tady přežijí. Vydrží totiž několik let než přijde zima s prudkými výkyvy teplot a cedry zmrznou nebo vytranspirují.
Jediným řešením jsou semena nebo stromky vypěstované ze semen stromů plodících v České republice. Pokud by jste měli zájem - michal.zk@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.29 (?), 27.11.2006 15:15
Není to nedostatkem hořčíku,zkuste hořkou sůl,lze hnojit i v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.31 (?), 29.5.2009 14:08

Dobrý den, stalo se mi to samé... mám ten atlaský a tak jsem k němu lila tu hořkou sůl a dobrý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.230 (?), 5.4.2012 15:38

Zahradnictví Gärtner Pötschke uvádí, když jehličnanům rezivějí konce a opadává jehličí, má se dodat HNOJIVO S OBSAHEM MAGNESIA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika