Co se děje s nidiformis?



Stránky: 1,  2   
Andy2211 - (6) - 95.92 (?) 
6.9.2016 22:40, zobrazeno: 7383x

Zdravím všechny, prosím o radu, již delší dobu pozoruji na mém smrku nidiformis malé nové přírůstky v podobě malých ježatých jehličí... a trochu celkově žloutne... viz foto. Prosím poraďte zda je vše v pořádku???.Děkuji...


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 151.55 (?), 7.9.2016 7:39

Také Vás, Andy, zdravím.  Nic extra specifického na fotce nevidím, takže tipuji: (dlouhodobé) sucho s tím způsobenou podvýživou a možná svilušky.

Rada: velmi důkladná (hnojivá) zálivka a ošetření proti roztočům.

Josef,

Ještě by to chtělo více fotek, i celkovou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Andy2211 - (6) - 95.92 (?), 7.9.2016 13:16

Děkuji za radu, dnes ještě udělám fotky a smrk důkladně prohlédnu... A ty nové ježaté výrůstky jsou v pořádku? To se ptám asi hloupě, roste to z relativně zdravých větviček, ale jinde jsem to neviděl... Zálivku udělám. Jaké hnojivo doporučujete jako TOP pro jehličnany? Aby obsahovalo hoř.sůl kvůli žloutnutí?/?

Děkuji moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 153.70 (?), 7.9.2016 22:00

"Ježatost" vysvětlit neumím. Možná nepravidelnost růstu daná nepravidelností vlhkosti (a živin)???

TOP hnojivo nevím. Něco bych v zahradním centru vybral z nabídky. Nyní možná něco jako krystalon podzim, s hořčíkem/hořkou solí by to asi bylo dobré. Ale pozor: všeho (i hořké soli) moc škodí.

Josef.

Jestli někdo z čtenářů má na věc jiný názor, ať ho klidně napíše. Já píši své domněnky, nic jistého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 10.9.2016 10:17

Tak, jak psal p Josef, bude jen lehce podvyživený. Takto smrky žloutnou v květináčích když chtějí přesadit. Zkusil bych třeba přidat hnojivo do půdy a dvakrát týdně postříkal listovým hnojivem. Můžete přidat třeba Dithane pro klid v duši a prevenci. Samozřejmě u jehličnanů i hnojivo se smáčedlem. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.15 (?), 10.9.2016 11:11

Zadala jsem do vyhledávače "Picea nidiformis rozježené konce", něco na mne vykouklo, ale bylo to moooc stránek na podrobné čtení...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 10.9.2016 11:24

Vtéto době "rozježené konce" nic není.  Smrk zřejmě dostal nějakou zálivku, možná trochu hnojiva, takže nasadil na růst jako na jaro. Ale že je podzim, tak mu to moc nejde. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.92 (?), 10.9.2016 20:23

Zdravím všechny a moc děkuji za Vaše cenné příspěvky. Osobně mám rád zakrslé jehličnany, a tento kultivar je opravdu velice zajímavý... tak proto si dělám starost o jeho zdravý růst... mám ho v současnosti zamulčovaný kůrou, pršelo začátkem týdne, a raději jsem ho zalil s kapkou hnojiva v pátek... Jak často tuto zálivku mám dělat - i u ostatních konifér, sázených loni na podzim? ta pravidelnost/... fakt nevím... někdo radí smrky moc nezalévat, když už se "ujaly"../?

Moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.15 (?), 10.9.2016 22:30

"Přiměřeně"... Ony smrky koření mělce, po loňské létě uschnulo nejvíce právě smrků. Mně odešel Picea Little Gem, už pěkný kousek  :-((   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.92 (?), 10.9.2016 22:41

Děkuji Lído za podporu, :-) To je mi líto, když už "pěkný kousek" na který si člověk zvykne nenávratně odejde... Já loni v tom suchu musel oželet asi 8 smaragdů, ale ty zdaleka nedosahují takové vzácnosti, jako ten Váš... Byť je nezatracuji - thuje mám rád, ale není to nic tragického...

Zkoušel jsem vyhledat na qoogle nidiformis - ohledně těch ježatých přírustků a nic jsem neobjevil - jste asi zkušenější v hledání.. :-)

Andy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika