Borovice - prosím o radu



host - 225.2 (?)
14.5.2012 20:48

Dobrý den, prosím o radu v polovině dubna jsme na zahradě přesazovali borovici watereri výška okolo 1,20m.Nyní ji silně žloutne a opadává jehličí od vnitřku.Zdá se že nevydrží. Nevíte čím to může být, zda ji zalévám moc nebo naopak málo, nebo jsem vybrala špatné místo.Přesazení proběhlo velice opatrně a hlavní kořen jsme nepřetrhli.Půjde ještě nějak zachránit je mi jí moc líto je překrásná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 1.3 (?), 12.11.2007 10:21
Monterey pine
Pinus radiata
NATIVE (central coastal California)

Trees are rapid growers and can grow to 15-30 meters. Bark is gray to red-brown with deep “V” furrows. Needles are long in bunches and deep yellow-green.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.92 (?), 12.11.2007 18:17

Na internetu a v knížkách jsem si o ní taky vyhledal dost informací, ale šlo mi o konkrétní zkušenosti s jejím pěstováním u nás.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.202 (?), 21.11.2007 18:03
Podud žloutnou pouze jehlice 3 a více let staré jedná se o přirozený jev opadu jehlic. Sypavka se projevuje žlutočerveným zbarvením jehlic všech ročníků. Postup choroby je od špičky jehlice k bázi.  S pozdravem Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.203 (?), 27.1.2008 0:23

Borovice lesní by měla mít na stromě 7 a i více let staré jehlice. Když se podíváte na většinu borovic, nejdete tam tak dvouleté. Příčinou často bývá sypavka borová. Ta napadá letošní jednlice, ale ty opadávají až následný rok po infekci. Takže strom roste pomaleji, protože má menší asimilační plochu. Stromy bych nestříkal je to marný boj. Musíte každý rok, protože spory sypavky se určitě budou šířit z okolí. přesně určit nemoc vám mohou pouze rostlinolékaři. Ty mají pobočku prakticky v každém bývalém okrese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.2 (?), 14.5.2012 20:48

Dobrý den, prosím o radu v polovině dubna jsme na zahradě přesazovali borovici watereri výška okolo 1,20m.Nyní ji silně žloutne a opadává jehličí od vnitřku.Zdá se že nevydrží. Nevíte čím to může být, zda ji zalévám moc nebo naopak málo, nebo jsem vybrala špatné místo.Přesazení proběhlo velice opatrně a hlavní kořen jsme nepřetrhli.Půjde ještě nějak zachránit je mi jí moc líto je překrásná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.104 (?), 10.6.2012 12:34

Borovice se přesazují buď v předjaří nebo na podzim. Navíc by se zpočátku měly stínit. O šetrnosti vyzvednutí by se dalo s úspěchem polemizovat. Jistě došlo k i když ne záměrnému poškození kořenů. Přesazování je vždy provázeno velikým stresem pro rostlinu. Jehličnany žijí v symbioze s mykorhiznímy houbičkami bez kterých žít nemohou. Navíc potřebují propustný substrát pro tvoření jemných vlásečnicových kořínků. Nechci být špatným prorokem ale borovička zřejmě nepřežije.Luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika